Põhja- ja Baltimaade kultuuriprogramm avardab loomevõimalusi

Ave Toots-Erelt

 Kultuuriminister Laine Jänese sõnul on Eestile vajalik iga uus kultuuriprogramm, mis toetab eri kunstivaldkondade esindajate omavahelist koostööd. “Programmiga liitumine tähendab Eesti ja Põhjamaade loomeinimestele senisest elavamat kultuurivahetust, sest toetust saab taotleda kolmest erinevast alajaotusest”, lisas minister Jänes.
 
Esimesest alajaotusest saavad taotleda toetust kõigi kunstivaldkondade professionaalsed kunstnikud, kuraatorid, viibimiseks ühel Põhja- või Baltimaal kuni nädala.
 
Teisest alajaotusest eraldatakse toetust külalisateljeedele, residentuuripaikadele, et need saaksid aastas vastu võtta kaks kuni neli kunstnikku, kirjanikku, tantsijat kuni kaheks kuuks. Korraga saab 11-19 residentuuripaika toetuse kuni kolmeks aastaks. 
 
Kolmanda mooduli raames toetatakse olemasolevate koostöövõrgustike arendamist. Võrgustikes ja koostööprojektides võib olla osalisi ka väljapoolt Põhja-Balti regiooni.  Pikaajaline toetus on mõeldud kuni kolmeks aastaks ja katab kuni 50 protsenti kuludest, lühiajaline toetus on aastane ja katab kuni 70 protsenti kuludest. 
 
Programm on üks osa Põhjamaade Ministrite Nõukogu ja Balti riikide valitsuste kokkuleppe kohaselt käivituvast mobiilsusprogrammist, mis hõlmab avaliku haldust, kultuuri ja ettevõtlust.
 
2009. aasta loomeresidentuuri taotlusvoor on avatud ainult Balti riikidele ning nad ei pea konkureerima koos kõigi teiste Põhjala residentuuridega.
 
Lisainformatsiooni taotlusvõimaluste, -tingimuste ja tähtaegade kohta saab Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse kodulehelt: www.norden.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht