Selgus Gustav Suitsu luulepreemia laureaat

Aliis Aalmann

Alar Madisson

Eesti Kirjandusmuuseumis kuulutati tänasel emakeelepäeval välja selleaastase Gustav Suitsu luulepreemia laureaat, kelleks on Aliis Aalmann oma luulekoguga „Väe võim“.

Žürii hinnangul on Aliis Aalmanni luulekogu „Väe võim“ alliksaarelikult ja alverlikult poeetiliselt rikas, kannab Gustav Suitsu luulekvaliteeti ning taastoob rahvaluule poeetika luulesse.

Preemia andis laureaadile üle Tartu abilinnapea Lemmit Kaplinski.

Aliis Aalmann ja tema luulekogu “Väe võim” on autori teine raamat, kus ürgsetest lauludest inspireeritud poeesia kõlab väga veenvalt.

“Ma lasin rahvalaulul ennast kanda”, on Aliis Aalmann öelnud ühes oma intervjuus. Rahvaluule on noorele autorile südamelähedane ja suureks inspiratsiooniallikaks. “Luuletades saan katsetada piire, samas on see minu jaos väga turvaline tegevus”, ütles värske laureaat oma tänukõnes.

Gustav Suitsu nimelist luulepreemiat annavad alates 2004. aastast välja Tartu linn ja Tartu Kultuurkapital. Preemia määratakse luuletajale, kes on möödunud aasta jooksul avaldanud vähemalt ühe ajastutundliku, filosoofiliselt sügava ja kunstiliselt kõrgetasemelise luulekogu, mis kannab Gustav Suitsu luulele omaseid väärtus.

Emakeelepäeva üritust korraldas Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Kultuurilooline Arhiiv koostöös Eesti Kirjanduse Seltsiga.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht