Teaduste akadeemia valis eesti keele ja selle õpetamise uurija-professori

Eesti teaduste akadeemia juhatus valis eesti keele ja selle õpetamise uurija-professori aastateks 2023–2024. Valituks sai Tartu ülikooli eesti keele võõrkeelena professor Birute Klaas-Lang.

Professori uurimisteema keskendub vene dominantkeelega lastevanemate keelehoiakutele eestikeelsele õppele ülemineku protsessis.

Möödunud aasta lõpus kiitis riigikogu heaks järk-järgulise eestikeelsele õppele ülemineku. Selles, kui sujuvalt see teoks saab, on suur roll vene dominantkeelega lastevanemate hoiakutel. Senised uuringud näitavad, et eesti keele oskust peetakse oluliseks. Siiski soovib arvestatav hulk vene vanemaid, et nende lapsed õpiksid vene keeles. Uuringutest ei nähtu, miks suhtutakse eestikeelsele õppele üleminekusse negatiivselt. Birute Klaas-Lang plaanib mõista ja teadvustada lastevanemate hirmude ja probleemide tagamaid. Uute teadmiste alusel saab pakkuda neile võimalikke lahendusi. Kavas on testida kaasava keelepoliitika võimalusi üleminekuprotsessi toetamiseks vene dominantkeelega lastevanemate seas.

Uurija-professori toetus on 70 000 eurot aastas. Kolmepoolne leping Birute Klaas-Langi, Tartu ülikooli ja Eesti teaduste akadeemia vahel kirjutatakse alla akadeemia üldkogul 19. aprillil.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht