U: ansambel Bukarestis ja Helsinkis

Ulla Krigul

Detsembrikuus toimus U: ansamblil (www.uuu.ee)  miniatuurne Euroopa turnee – kahe erineva kavaga esineti Soomes ja Rumeenias.

12. detsembril kõlas Bukarestis kontsert eesti muusikast, kus lisaks kodumaistele teostele esitati ka kaks rumeenia kaasaegset teost. Ülesastumine toimus Bukaresti muusikaülikool George Enescu nimelises saalis rahvusvahelise uue muusika festivali MERIDIAN raames.
Ansambel U: oli palutud esinema ligi nädala kestnud festivali lõppkontserdil. Peale kontserti oli ansambel palutud ka festivali koosviibimisele, kus mitmeltpoolt oli kuulda sügavat rahulolu nii ansambli kõlaliste, tehniliste kui ka teoste valiku suhtes. Oldi ka positiivselt meelestatud tulevase koostöö suhtes.
Üles astuti koosseisus: Tarmo Johannes (flööt), Taavi Kerikmäe (klaver), Vambola Krigul (löökpillid), Levi-Danel Mägila (tšello), ansambli värske klarnetist Helena Tuuling, Mari Targo (viiul). Kõlasid teosed Tanja Kozlovalt, Märt-Matis Lillelt, Helena Tulvelt, Andres Lõolt ja Benjamin Broeningult. Peaaegu kõik loetletud teostest on kirjutatud spetsiaalselt ansamblile U:. Lisaks juba mainitud autoritele esitas ansambel ka võõrustajamaa uuemat heliloomingut: Sorin Lerescu sooloteose „Austral” bassklarnetile ja Petru Stoianovi sooloballaadi tšellole „On a sun dial”.
Festivali korraldas rahvusvahelise muusikaorganisatsiooni ISCM Bukaresti sektsioon, eesotsas helilooja Sorin Lerescuga.

20. detsembril esineti Helsinkis Kimmo Kuituneni autorikontserdil Sibeliuse akadeemia suures saalis.
Koostöö Kuituneniga sai alguse paar aastat tagasi Viitasaari festivalil Soomes, kus U: poolt kõlas esiettekandes tema Trio klarnetile, tšellole ja klaverile, mida ka sel korral mängiti. Nimetatud kohtumisest hakkas idanema teos “TripleDuos”, mida helilooja kirjutas ja lihvis kokku kaks aastat. Erakordselt nõudlik, umbes 20-minutiline teos on pühendatud U: ansamblile.
Kontsert toimus Soome kaasaegse muusika toetusfondi LUSES-e toel.

kontserdi kava lingid: http://www.siba.fi/fi/konsertit/ohjelmisto/?id=27198
http://www.composers.fi/index.php?subaction=showfull&id=1228288358&archive=&start_from=&ucat=1&

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht