Uus Sirp!

Kaarel Tarand

33. Sirbis ei ole peaaegu sõnagi Tallinna kammerorkestri saatusest, mustast pilvest Eesti muusikataevas. Küllap öeldakse, kui on jälle otsuseid ja fakte emotsioonide kõrvale.

Kultuuriministeeriumis valmis nn protsendiseaduse eelnõu. Kui see lõpuks jõustuma peaks, tähendab see, et iga hoone, mida avaliku raha eest ja avalikuks tarbeks ehitatakse või renoveeritakse, saab ka eesti originaalkunstiga sisustatud. Iga hoone puhul, olgu see kool, vallamaja, raamatukogu või staadion, arvestatakse uudiskunsti tellimiseks 1% hoone ehitusmaksumusest. See on palju raha, võib-olla miljoneid igal aastal. Kelle kätte aga langeb võim, kes hakkab kunsti tellimise küsimusi otsustama?
Eksperdid? Ametnikud? Poliitikud? See ongi seaduseelnõu kriitilisim osa.

Tallinna Kunstihoone saab 75 aastat vanaks. Aastakümnetega on hangitud ka uhke kunstikogu, mis kahjuks viimased 20 aastat on arenenud edasi juhuslikult ja napilt. Mis peaks kogust edasi saama, arutavad Maarja Undusk ja Harry Liivrand.

Kas ühiskonnateadusliku kirjanduse jaoks peaks (taas)tekkima riiklik kirjastus, kui turg ei suuda ühiskonna arenguks vajaliku kirjavara eest hoolitseda, mõtiskleb Jüri Adams.

Kapaga ülevaateid, koormaga arvustusi igalt alalt ja ainult parimast. Loe Sirpi, see loeb!

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht