Eesti arhitektuuripreemiate nominendid

Arhitektide, sisearhitektide ja maastikuarhitektide liidu ning kultuurkapitali preemiate laureaadid kuulutatakse välja 2023. aasta 28. jaanuaril.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

KULTUURKAPITALI ARHITEKTUURI SIHTKAPITALI AASTAPREEMIA NOMINENDID

Žürii: arhitektid Peeter Pere ja Kai Süda, disainerid Tõnis Vellama, Marit Ilison ja Kristjan Mändmaa ning arhitektuuriteadlane Epp Lankots ja arhitektuuriajaloolane Mait Väljas.

Eik Hermann – nomineeritud tegevuse eest arhitektuurimõtte edendamisel ja vahendamisel.

Näitus „Klaasimeistrid“, kuraator Anne Ruussaar, sisearhitektid Kristi Prinzmann ja Anne Määrmann (Bob & Doko), graafiline disain Marje ja Martin Eelma (Tuumik Stuudio OÜ).

Näitus ja raamat „Rutiin ja plahvatus. Siim. Kreis. Ausing“. Näituse kuraator ja kataloogi koostaja Triin Ojari, kataloogi koostaja Karin Paulus. Näituse ruumikujundajad Raul Kalvo, Triin Kampus, kataloogi ja näituse graafiline disain Jan Tomson.

Raamat „Betoonist võlutud. Ehitus­insener August Komendant“, Carl-Dag Lige, Marje Eelma.

Loodusvilla „Käbi“, arhitektid Mari Hunt, Arvi Anderson (b210).

Loodusvilla „Poku“, arhitektid Mihkel Tüür, Ott Kadarik, Aleksei Petrov (Kadarik Tüür Arhitektid).

Vaksali jalakäijate sild ja tunnelid „Sindlinahk“, arhitektid Siim Tuksam, Sille Pihlak (PART).

Treski küüni välilava, arhitektid Tomomi Hayashi, Jüri Nigulas (HG Arhitektuur).

Tallinna Muusika- ja Balletikool Muba. Arhitektid Thomas Pucher, Marvi Basha (Atelier Thomas Pucher), Gert Guriev, Markus Kaasik, Helina Lass, Taavi Lõoke, Hanna-Liisa Mõtus, Andres Ojari, Siim Tiisvelt, Pirko Võmma (3+1 arhitektid). Sisearhitektid Ahti Grünberg, Tõnis Kalve, Kadi Karmann, Mari Põld, Ardo Hiiuväin, Kärt Hollo, Merje Karu (T43 sisearhitektid), Markus Kaasik, Hanna-Liisa Mõtus (3+1 arhitektid). Maastikuarhitektid Markus Kaasik, Helina Lass, Hanna-Liisa Mõtus, Siim Tiisvelt (3+1 arhitektid), Edgar Kaare, Laura Männamaa (TajuRuum).

Rakvere töö- ja tehnoloogiakeskus, arhitekt Joel Kopli (Kuu arhitektid), sisearhitekt Kristel Jakobson (Haka Disain).

Tabasalu haridushoonete kompleks, arhitektid Andro Mänd (Hoov AB), Pelle-Sten Viiburg (Doomino Arhitektid OÜ). Tabasalu gümnaasiumi sisearhitektid Helen Oja, Raul Kalvo (HO Studio). Tabasalu kooli sisearhitektid Raul Tiitus, Tarmo Piirmets (Pink). Maastikuarhitekt Kaie Kuldkepp (Nüüd Arhitektid).

Viimsi Artium, arhitektid Siiri Vallner, Indrek Peil, Ko Ai, Kristel Niisuke, Ivo-Martin Veelma, Arseniy Kukuškin, Allan Pits (Kavakava). Sisearhitektid Siiri Vallner, Mari-Liis Sõber (Kavakava). Maastikuarhitektid Marge Kõrgekuhi, Kersti Lootus (Lootusprojekt).

Võru tervisekeskus, arhitektid Koit Ojaliiv, Liis Juuse, Johannes Madis Aasmäe (Kuu arhitektid) Sisearhitektid Birgit Palk, Tarmo Piirmets (PINK OÜ). Maastikuarhitektid Kristjan Talistu, Mirko Traks, Karin Bachmann (Kino Maastikuarhitektid OÜ).

EESTI MAASTIKUARHITEKTIDE LIIDU AASTAPREEMIA NOMINENDID

Žürii: maastikuarhitektid Ilze Rukšāne, Laura Männamaa, Rutt Piir, Remi Kübar ja keskkonnapsühholoog Grete Arro.

Tartu Emajõe linnaujula, maastiku­arhitektid Mirko Traks, Karin Bachmann, Uku Mark Pärtel, Kristjan Talistu, Juhan Teppart (Kino maastikuarhitektid).

Tallinna Tondiraba looduspark, maastiku­arhitektid Merle Karro-Kalberg, Heiki Kalberg, Tanel Breede (AB Artes Terrae OÜ).

Tartu Oa tänava rekonstrueerimine, maastikuarhitektid Uku Mark Pärtel, Kristjan Talistu, Mirko Traks, Karin Bachmann, Juhan Teppart (Kino maastikuarhitektid).

Kolumbaariumi tähistav maamärk „Pesa“ Vilsandi saarel, autor Trine Tõniste. Teostasid Trine Tõniste, Harold Kiisler, Aurelia Minev, Laura Pormeister, Auli Vaino, Hanna Loora Arro, Markus Sirg, Roger Laas, Elisabeth Perk, Karl August Johannes Pedoson, Hanna Maria Kruusmaa ja õppejõud Ardo Hiiuväin (Eesti kunstiakadeemia sisearhitektuuri teise kursuse tudengid).

Installatsioon „Mõttepaus“ Tallinna Vabaduse väljakul, autor Mark Grimitliht. Teostasid Elina Tommik, Edwin Smagin, Andra Palla, Sander Kõiv, Elise-Irene Lensment, Sofia Robbe, Hanna Mia Sooman, Anna Maria Teras, Merili Aitsam, Mari Liis Aader, Marily Pern, Saskia Krautman, Karin Malm, Terke Kram, Meri-Ly Luik, Nicole Reitsakas, Liisa-Lotta Pahkma (Tallinna tehnikaülikooli arhitektuuri ja urbanistika akadeemia). Kuraatorid Ljudmilla Georgijeva ja Mae Köömnemägi.

EESTI SISEARHITEKTIDE LIIDU AASTA­PREEMIA NOMINENDID

Žürii: sisearhitektid Meelis Press ja Pille Lausmäe-Lõoke, arhitekt Margit Mutso, ehitusettevõtja Tiit Nurklik ja Soome sisearhitekt Pia Sabelström.

Coop hotell, sisearhitektid Andres Põime, Reet Põime, Lauri Vaimel, Liisa Põime (AB Studio 3). Infograafika, graafiline disain ja viidandus: Loov­agentuur Pult, Jüri Lõun.

Häädemeeste muuseum ja Häädemeeste vallavalitsuse Häädemeeste teenuskeskus, sisearhitekt Tiina Kesküla (Schoberg), ekspositsiooni autor Indrek Aija.

Kuressaare päevakeskuse saali juurdeehitis, sisearhitektid Annika Lill, Karli Luik, Johan Tali, Heleri Koltšin. Arhitektid Karli Luik, Johan Tali, Harry Klaar, Heidi Urb, Harri Kaplan. Maastikuarhitektuuri autor Molumba.

Kuusalu keskkooli algklasside hoonetiib, sisearhitektid ja arhitektid Kristiina Aasvee, Allan Pilter, Kaur Talpsep, Teele Kapsta, Elise Roos, Lauri Eltermaa (Kauss Arhitektuur). Infograafika autorid Reilika Purk ja Gertu Kallas (Sasu).

Tallinna Muusika- ja Balletikool Muba. Sisearhitektid Ahti Grünberg, Tõnis Kalve, Kadi Karmann, Mari Põld, Ardo Hiiuväin, Kärt Hollo, Merje Karu (T43 sisearhitektid), Markus Kaasik, Hanna-Liisa Mõtus (3+1 arhitektid). Arhitektid Thomas Pucher, Marvi Basha (Atelier Thomas Pucher), Gert Guriev, Markus Kaasik, Helina Lass, Taavi Lõoke, Hanna-Liisa Mõtus, Andres Ojari, Siim Tiisvelt, Pirko Võmma (3+1 arhitektid). Maastikuarhitektid Markus Kaasik, Helina Lass, Hanna-Liisa Mõtus, Siim Tiisvelt (3+1 arhitektid), Edgar Kaare, Laura Männamaa (TajuRuum).

Radisson Collectioni hotell Tallinnas, sisearhitektid Argo Vaikla, Katrin Vaikla, Kristoffer Vaikla, Kaidi Org, Mari-Liis Süld (Vaikla Disain).

Rakvere töö- ja tehnoloogiakeskus, sisearhitekt Kristel Jakobson (Haka Disain), arhitekt Joel Kopli (Kuu arhitektid).

Restoran Tokumaru Tartu Lõuna­keskuses, sisearhitekt Tomomi Hayashi (HG Arhitektuur).

Silmiku tänava eramu, sisearhitektid Lilian Esing, Kätlin Ölluk ja Aet Kiivet (Aeris), arhitekt Tarmo Teedumäe (Allianss Arhitektid).

Tabasalu põhikool ja spordihoone, sisearhitektid Raul Tiitus ja Tarmo Piirmets (Pink), arhitektid Andro Mänd (Hoov AB) ja Pelle-Sten Viiburg (Doomino Arhitektid), maastikuarhitekt Kaie Kuldkepp (Nüüd Arhitektid).

Väikemaja iOhouse, sisearhitekt Riin Kärema (Kuup Design), arhitekt Jaan Tiidemann (Jaan Tiidemann AB).

EESTI ARHITEKTIDE LIIDU PREEMIATE NOMINENDID

Arhitekti aastapreemia

Žürii: Jonas Elding (Rootsi)

Tallinna Muusika- ja Balletikool Muba. Arhitektid Thomas Pucher, Marvi Basha (Atelier Thomas Pucher), Gert Guriev, Markus Kaasik, Helina Lass, Taavi Lõoke, Hanna-Liisa Mõtus, Andres Ojari, Siim Tiis­velt, Pirko Võmma (3+1 arhitektid). Sisearhitektid Ahti Grünberg, Tõnis Kalve, Kadi Karmann, Mari Põld, Ardo Hiiuväin, Kärt Hollo, Merje Karu (T43 sisearhitektid), Markus Kaasik, Hanna-Liisa Mõtus (3+1 arhitektid). Maastikuarhitektid Markus Kaasik, Helina Lass, Hanna-Liisa Mõtus, Siim Tiisvelt (3+1 arhitektid), Edgar Kaare, Laura Männamaa (TajuRuum).

Rakvere töö- ja tehnoloogiakeskus, arhitekt Joel Kopli (Kuu arhitektid), sisearhitekt Kristel Jakobson (Haka Disain).

Tabasalu haridushoonete kompleks, arhitektid Andro Mänd (Hoov AB), Pelle-Sten Viiburg (Doomino Arhitektid OÜ). Tabasalu gümnaasiumi sisearhitektid Helen Oja, Raul Kalvo (HO Studio). Tabasalu kooli sisearhitektid Raul Tiitus, Tarmo Piirmets (Pink). Maastikuarhitekt Kaie Kuldkepp (Nüüd Arhitektid).

Viimsi Artium, arhitektid Siiri Vallner, Indrek Peil, Ko Ai, Kristel Niisuke, Ivo-Martin Veelma, Arseniy Kukuškin, Allan Pits (Kavakava). Sisearhitektid Siiri Vallner, Mari-Liis Sõber (Kavakava). Maastikuarhitektid Marge Kõrgekuhi, Kersti Lootus (Lootusprojekt).

Väike 2022

Žürii: arhitektid Emil Urbel ja Sille Pihlak, maastikuarhitekt Grete Veskiväli, disainer Tarmo Luisk ja ettevõtja ning veebidisainer Tõnu Runnel.

Lugemispaviljon „Valge leht“, Jaan Tiide­mann, Jarmo Vaik.

Lusthoone traktorimaja, Peeter Pere, Eva Kedelauk (Peeter Pere Arhitektid).

Treski küüni välilava, Tomomi Hayashi, Jüri Nigulas (HG Arhitektuur).

Varjualune „Kino“, Alis Mäesalu, Tuule Kangur, Darja Gužovskaja ja Madis Arp Keerd.

Väike maja Otepääl, arhitektid Ülo-Tarmo Stöör, Lembit-Kaur Stöör (ÖÖ-ÖÖ Arhitektid), sisearhitekt Raul Tiitus (Pink), maastikukujundaja Liina Rehepapp (Rehepapp Aiakujundus).

Lusthoone traktorimaja

Sten-Erik Remmel

Loodusvilla „Poku“

Tõnu Tunnel

Väike maja Otepääl

Christine Kompus

Treski küüni välilava

Aigar Nagel

Tartu Oa tänava rekonstrueerimine.

Mana Kaasik

Kolumbaariumi tähistav maamärk „Pesa“.

Trine Tõniste

Lugemispaviljon „Valge leht“

Paco Ulman

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht