In memoriam: Aino Iila

Aino Iila17. I 1924 – 2. V 2014

Aino Iila õppis Kehtna Aiandusinstituudis ja omandas Eesti Riikliku Kunsti­instituudi aia- ja pargikujunduse erialal aiandus­arhitekti diplomi. Töötas kogu oma karjääri jooksul Eesti Põllumajandus­projektis, mis nimetati 1964. aastal ümber Eesti Maaehitus­projektiks. 1962. aastast oli Aino Iila Eesti Arhitektide Liidu liige.
Iila juhendusel on valminud üle 50 maa-asula ja nelja linnapiirkonna (Tapa, Põlva, Valga, Pärnu) planeerimis- ja hoonestusprojekti. Ta on kavandanud Kabli-Häädemeeste ja Põlva puhkeala ning rekonstrueerinud Harju-Madise ja Rannamõisa kalmistu, kujundanud koolimajade ümbrust ja kooliaedu ning arvukalt eraaedu. Tema loomingule on iseloomulik looduslähedus ja haljastusmaterjali põhjalik tundmine.
Ehkki Aino Iila jäi pensionile juba 35 aastat tagasi, nõustas ta aianduse teemadel sõpru ja tuttavaid elupäevade lõpuni. Tema südameasjaks sai Uurita külas asuva perekonnatalu aia kujundamine ja selle eest hoolitsemine. Aino Iilat iseloomustas tohutu töökus: ta pani alati käed külge seal, kus tema abi vajati ja kus sai midagi head korda saata.
Leiname ja mälestame Aino Iilat ja avaldame sügavat kaastunnet lähedastele.
Eesti Arhitektide Liit

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht