Majad, kuhu tavaliselt ei pääse

CARL-DAG LIGE

Eesti Arhitektuurimuuseum alustab sügisel ekskursioonide sarja „Avatud majad”, mis viib huvilised Tallinna tuntud hoonetesse, kuhu tavaliselt ei pääse.
Kas olete kunagi mõelnud, millises päevarütmis tuksub kõrghoone süda, millistes ruumides askeldavad riigiasutuste töötajad või millist elu elatakse mõnes kesklinna kortermajas? Sel sügisel avaneb arhitektuurihuvilistel võimalus rahuldada oma uudishimu. Nimelt alustab arhitektuurimuuseum ekskursioonide programmi „Avatud majad”: septembrist jaanuarini viiakse huvilised tuntud hoonetesse, kuhu kohalikul elanikul pole argipäeval põhjust minna või kuhu turvarežiimi ranguse tõttu tavaliselt ei pääse.
Ekskursioonide eesmärk on anda huvilistele aimu, mis paikneb tuntud hoonete sees, kes seal töötavad ja toimetavad, teisisõnu, heita pilk sellele, kui mitmekülgset elu elatakse tuttavate fassaadide taga. Väljavalitud objektide puhul on enamasti tegemist eriliste, linnaelus tähtsat rolli mängivate hoonetega. Eestikeelsed ringkäigud on enamasti kord kuus ning mõeldud kõigile arhitektuuri- ja linnaruumihuvilistele. Ekskursioone juhivad arhitektuuriajaloolased ning erikülalistena palutakse rääkima nii arhitekte, hoonete haldajaid kui teisi põnevaid inimesi.

Rotermanni kvartalist city’sse
Eile oli „Avatud majade” sarja esimene ekskursioon ning selle käigus tutvuti Rotermanni kvartali uue arhitektuuriga. Rotermanni kvartal on Eesti uue arhitektuuri ja seisukohalt jaoks väga eriline paik: XIX sajandi väärtuslik tööstuspärand on seal oskuslikult põimitud uue kvaliteetarhitektuuriga. Jalakäijatele mõeldud kompaktses kvartalis on kauplusi, restorane, kontoreid, aga ka majutus- ja elamispindu. Ekskursiooni jooksul külastati jahuladu (HG Arhitektuur), Metro Plazat (Koko Arhitektid), Nordic Hotel Forumit (Arhitektuuribüroo PLUSS) ning ühte uut korterelamut (Kosmos AB). Jalutuskäigul jagasid kommentaare ka hoonete arhitektid.
Järgmised ekskursioonid on 16. ja 23. X
ning siis külastatakse põnevamaid kõrghooneid Tallinna südames. Novembris on „Avatud majade” egiidi all plaanis puitmajade ekskursioon ning detsembris ringkäik nõukogudeaegsetes modernistliku arhitektuuriga hoonetes. Sari kulmineerub jaanuaris 2015 soolalao ehk arhitektuurimuuseumi külastusega.

„Avatud majad” 2014-2015
16. X 2014 – kõrghooned Tallinna city’s
23. X 2014 – kõrghooned Tallinna city’s
November 2014 – Tallinna puithooned
Detsember 2014 – nõukogude modernismi võlu ja valu
Jaanuar 2015 – Rotermanni soolaladu
Ekskursioonide kava ja lisainfo www.arhitektuurimuuseum.ee

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht