Osale! Vihmametsast tehnoloogiani

Veronika Valk

Peale Veneetsia arhitektuuribiennaali tuleks juunis jõuda ka Londoni arhitektuurifestivalile,1 kus nt Tšiili-Saksa arhitektuuribüroo Gun teinud Bedfordi väljakule arhitektuuriühingu arhitektuurikooli (AA) ette „Vihmametsa” installatsiooni.2 Kavas on muudki põnevat loengutest, vestlusringidest, ratta- jm tuuridest ning arhitektuuribüroode lahtiste uste päevadest kuni pereürituste ja filmiõhtuteni.
Kui arhitektuurifilmide lainel jätkata, siis on arhitekt Kyle Bergman taas nii selle aasta oktoobrikuus New Yorgis kui ka järgmisel kevadel Los Angeleses ja Chicagos korraldamas arhitektuuri- ja disainifilmide festivali.3 Eesti arhitektuurifilmidki võiksid sellele festivalile jõuda, vähemalt on Bergman olnud neist huvitatud, seega kättevõtmise, tutvustamise ja teelesaatmise asi.
Kel sügisepoole Austriasse asja, võiks reisiplaanid sättida nii, et 4. – 8. septembrini Linzis peetav nüüdiskunstifestival Ars Electronica risti-põiki tee peale ette jääb. Selle aasta teema hõlmab kõiki c-tähega algavaid ingliskeelseid sõnu
(„C … what it takes to change”), alates sõnast change ehk muutus kuni loovuse, käivitaja, koostöö, sisu, võistluse, kaose, kapitali, kompromissi, hullumeelsuse, kriitika, julmuse, kulminatsiooni, küberruumi (creativity, catalysts, collaboration, content, chaos, capital, compromises, craziness, criticism, cruelty, culmination, cyberspace jne)4 ja kes teab mille kõigeni veel.
Eestisse naastes ootab Tallinnas septembri lõpus ees taas „Disaini­öö”.5 Seejärel novembris Taanis, Århusi linnas meedia arhitektuuribiennaal MAB, mille teemaks laiemalt „tehnoloogia ja inimesed maailma linnades”,6 kuid kus peaks leiduma ka linnaruumi- ja valgusinstallatsioone. Valguskunstile ja -disainile on muidugi peamiselt keskendunud ikka valgusfestivalid. Alingsås, Eindhoven, Ghent, Gdansk, Lüdenscheid, Lyon, Berliin, Belgrad, Helsingi, Tallinn, Torino, Jeruusalemm, New York on vaid mõned paigad, kus neist ägedamaid talvel eest leiab.7

1 Vt www.londonfestivalofarchitecture.org.
2 Vt www.gunarq.com.
3 Vt www.adfilmfest.com.
4 Vt www.aec.at/festival.
5 Vt www.disainioo.ee.
6 Vt mab14.mediaarchitecture.org.
7 Loe lisaks www.archdaily.com/443556/light-matters-europe-s-leading-light-festivals.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht