Pealelend

Sirp

Millega tegeleb täna EAL? Kollaaž EALi eestseisuse ja juhatuse nõupidamistel kõlanust.          Peeter Pere: Standardi „Ehitustööde ja ehitiste projekteerimise riigihangete korraldamine“ koostamisel töötati standardikavandi tekst süvitsi läbi ja kujundati selle kohta liidu  seisukoht... tekst oma praegusel kujul raskesti loetav ja liiga pikk. CO2 projektist vaadati läbi investeeringute alla käivate objektide nimekiri ning sõeluti välja potentsiaalsed objektid, mis tuleks muinsuskaitse alla võtta. BIM . EKA. ERM . Jätkus töö hoone ehitusprojekti standardi koostamisega. Keila kooli projekteerimise ja ehitamisega seonduvad autoriõigused. Eesti arhitektuurivaldkonna arengukava. Praeguseks on arhitekti kutsestandardi  koostajail enam-vähem lõplikus sõnastuses valmis kirjutatud arhitekti kolm kutsetaset. Planeerijate kutsestandardi koostamine on jõudnud lõppjärku. Auditi „Detailplaneeringute menetlemine Tallinna Linnaplaneerimise Ametis” raames peeti koosolek, kus osalesid Tallinna linnakantselei linna sisekontrolöri teenistuse siseauditi osakonna esindajad.

Ajakirja „Ehituskunst” väljaandmisega seonduvast. Loometoetuse taotluste läbivaatamine.  Tallinna arhitektuuribiennaali ettevalmistamine. Arhitektide täiendusõppe kava läbivaatamine ja (vajadusel) täiendusettepanekute tegemine. Arhitektide täiendusõppe kava heakskiitmine. Eesti Kultuuri Koja töögruppidesse arhitektuurivaldkonna esindajate määramine. EALi juhatus peab vajalikuks arendada EALi välissuhtlust. Ülevaade Otepääl toimunud energiatõhususe ümarlauast. RKASi tüüplepingud. Arhitektide ja arhitektuuribüroode  konkurentsivõime suurendamiseks mõeldud koolituste läbiviimine (sh energiatõhusa projekteerimise koolitus). Arhitektuuripoliitika uuendamine. Riik arhitektuuri tellijana peaks olema eeskujuks eratellijatele. Riigi tellitud objektide arhitektuurne kvaliteet on väga kõikuv. Riigiarhitekti institutsiooni loomine. Koondada kogu keskkonna (sh looduskeskkonna ja ehitatava keskkonna) kavandamine ja hoidmine ühte ministeeriumisse. Ka planeerimine. 

Riigi kinnisvara, riigihanked ja kultuuriväärtuste kaitse. Jätkuvalt arhitektuuripoliitika. Minimaalne on riigiarhitekt pluss kaks töötajat (suurte taristute spetsialist, looduskeskkonna spetsialist) ja riigiarhitekti juures töötav nõuandev kogu. Arhitektuurihariduse optimeerimine. Riik toetab rakenduskõrgharidust 22 riigieelarvelise kohaga, magistriõpet aga 11 riigieelarvelise kohaga. Kaasata EALi riigihangete ja arhitektuurivõistluste  töögrupi liikmed, et arutada Tartu Kunstimuuseumi ja Tartu Linnaraamatukogu ühishoone arhitektuurikonkursiga seonduvat. Arhitektuurivõistluse žürii poolt võistlustöö võistlustingimustele vastavuse nõudest kinnipidamine. EALi seisukoht jne, jne. Soovin, et algav dekaad oleks EALi tegevuses rohkem loominguga seotud ning seadused jms on juba loodava riigiarhitekti institutsiooni  töölaual.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht