Hea aeg

HELEN SILDNA, Tallinn Music Week’i asutaja ja Shiftworks OÜ juht

Mis sel aastal hästi läks ja rõõmu tegi?

Esiteks teeb rõõmu see, et olen õppinud taas hindama oma aega, seda kõige väärtuslikumat taastumatut ressurssi. Loodan, et pandeemia tõttu hõrenenud sotsiaalsete kohustuste kalender õpetab ka edaspidi olulist ebaolulisest eristama.

Teiseks on mul hea meel, et tänavuse aasta märksõna on tõesti „koostöö“. Kultuurisektoriteülene suhtlus toimib, oleme olnud üksteisele toeks ja tajunud, et koos töötamises on tohutu jõud. Näeme, et avatud dialoog on aidanud ka kultuuriministeeriumil sektorit paremini mõista ja selle tulemusena on jõudnud toetus võimalikult paljudeni. Kultuuriministrit soovin ka kiita: ta on meiega läbi rääkinud ja meie eest tõesti võidelnud. See aasta on hästi näidanud, kui tihedalt oleme seotud ja kuidas üksteisest sõltume. Loodan, et see viib meid lähemale tervikvaatele valdkonnas, kus kõigil on oma roll – erasektoril, teenusepakkujatel, loojatel ja ka institutsioonidel – ning keegi pole alaväärtustatud. Meie kultuurimets on elujõuline, kui liigirikkus on tagatud.

Kolmandaks oleme oma organisatsiooniga uhkusega osa kultuurivaldkonnast, kes on keerulistes oludes demonstreerinud usaldusväärsust, sitkust ja professionaalset korraldusvõimekust. Braavo teile, kõik kolleegid!

Loomulikult tunnen rõõmu ka selle üle, et tänu tiimi erakordsele pingutusele ja partnerite operatiivsele koostööle õnnestus korraldada nii Tallinn Music Week kui ka „Station Narva“. Oli unustamatu kogemus korraldada need festivalid samal nädalal kahes linnas. Tallinna-Narva ühendatud pingutus andis aga energiat ka tagasi ja suure töö tulemusena õnnestus meil koos Eestisse meelitada ka väliskülalisi, kes veetsid keerulisel ajal Eesti hotellides tänuväärsed 1617 majutusööd. Usun, et need festivalid olid peale artistide ja publiku tähtsad ka 160-le Tallinna ettevõttele ja 59-le Narva ettevõttele, kes said tööd ja sissetuleku.

Mul on südames rõõm ja rahu, et TMW on 12 aastaga jõudnud sinna, kus ta on, ning käes on aeg leida festivalile uus juht, kes arendab festivali koos tiimiga edasi. Ootame kandidaatide avaldusi 21. detsembrini. Ise plaanin pühenduda oma festivale korraldava ettevõtte Shiftworks arendamisele. Samuti panustan edaspidigi loomevaldkonna rolli tugevdamisse ühiskonnas, et tuua positiivseid muutusi sotsiaal-, haridus- ja majandusvaldkonda, aga ka rahvusvahelistesse suhetesse. Elagu Eesti kultuur – oleme suurepäraselt toime tulnud!

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht