Pealelend

R.V.

Rael Artel Rael Arteli galerii esimene näitus on seljataga, eile avati uus, Andreas W. kureeritud ?Puudumise kohalolu?, audiogaleriis eksponeerib oma helindeid Taavi Tulev. Kuidas kunstipublik, iseäranis konservatiivsevõitu Pärnu kunstipublik, keda on küll karastatud nii Mark Soosaare uue kunsti muuseumi väljapanekute kui Academia (Non) Grata väljaastumiste kaudu, on sinu galerii vastu võtnud? Kas Pärnu linnavalitsus toetab sinu ettevõtmist?

Usun, et nii Pärnu rahvas kui ka linna külalised on galerii hästi vastu võtnud. Rael Artel Gallery?le on kohalikus meedias suht palju reklaami tehtud, vägagi tsentraalse asukoha tõttu on galeriist keeruline seda märkamata mööduda. Päikesepaisteliste ilmadega küündib päevane külastatavus 130 ? 150 inimeseni. Vihmaga on külastajaid mitmeid kordi vähem. Arvan, et publik on igas paigas, olgu siis Pärnu või Tartu, arenemisvõimeline. Neid võimalusi tuleb lihtsalt pakkuda, publikut tuleb kasvatada.

Pärnu Linnavalitsus on Rael Artel Gallery?d toetanud, teisalt ka takistanud. Linnavalitsuse eraldatud toetussumma 15 000 krooni, mis oli ka galerii esialgne eelarve, on mitmeid kordi väiksem, kui taotletud. Ilmselt käituti ja käitutakse samal moel paljude kunstiprojektidega paljudes Ida-Euroopa linnades. Samas pole põhjust halvasti öelda, hoopis aitäh peaksin ütlema. Esiteks muidugi Pärnu Sütevaka koolile, teiseks Pärnu linnale ja last but not least ? paljudele vastutulelikele inimestele, kelle nõu ja jõuta poleks seda ruumi ja võimalust.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht