Kaks kirjandusfestivali sel laupäeval

Pärnu kirjandusfestivali proloog & „Eesti kirjanik 2021“

Laupäeval, 21. augustil saavad kirjandushuvilised valida kahe festivali vahel: pidu peavad nii Koidula muuseum Pärnus kui ka Liivi muuseum Peipsi ääres.

Pärnu kirjandusfestival leiab aset esimest korda. Õigupoolest on tegu festivali proloogiga, kuna viiruse tõttu ei saa seda veel täies mahus teostada. Kava on siiski rikkalik: üles astuvad Kristiina Ehin, Ly Seppel, Juhani Püttsepp, Martin Algus, Reeli Reinaus, Elo Viiding, Leelo Tungal, Maarja Kangro ja hulk Pärnu autoreid. EMTA lavakunstikooli tudengid esitavad Ilmar Laabani luule ainelise kava, samuti peetakse Koidula etluskonkursi finaal. Muusikaliselt sisustavad päeva Jaagup Kreem, Tiit Kikas ja Taavi Langi, kes esitavad Juhan Viidingu laule, ning Lauri Saatpalu ja Dagö. „Ööülikooli“ avalikul salvestusel kõneleb Rein Veidemann.

Pärnu kirjandusfestivali proloog algab kell 12. Sissepääs on tasuta. Festivalil järgitakse viiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud erinõudeid. Rohkem infot:

http://www.parnumuuseum.ee/koidulamuuseum/parnu-kirjandusfestival

Liivi muuseumi kirjandusfestival „Eesti kirjanik“ leiab aset juba 11. korda. Tänavu kannab festival alapealkirja „Kirjanduse silmad“. Üritusel uuritakse, mida praegune eesti kirjandus väldib ja mida võimendab. Esinevad Berit Kaschan, Triin Paja, Meelis Friedenthal, Igor Kotjuh, Eva Koff, Joosep Susi, Jürgen Rooste, Paul Daniel, Mihkel Kunnus, ansambel Viimane Krokodill jt. Eraldi programm on koostatud ka lastele. Üritusele eelneb loovkirjutamise töötuba (etteregistreerimisega).

Ka Liivi muuseumi festival on tasuta. Üritus algab kell 14 ning see toimub vabas õhus. Osalejatel palutakse tulla kohale tervena ja olla vajadusel valmis seda tõendama. Rohkem infot:

https://muusa.ee/eesti-kirjanik-2021-kirjanduse-silmad/

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht