Raamatututvustus

T. T. ja J. R.

Albert CamusPAGENDUS JA KUNINGRIIK Eksistentsialismi superstaari lühiproosa neli kogumikku (?Pahupool ja päripool?, ?Pulmad?, ?Suvi?, ?Pagendus ja kuningriik?) ühes köites kõvade kaante vahel. Esimesed kolm Camus? loomingu algusajast, viimane esindab hilisema põlve kirjandusloomet. Lühijuttudes kirjutas Camus talle kõige lähematest teemadest. Prantsuse keelest tõlkinud Tanel Lepsoo, Henno Rajandi, Triinu Tamm ja Krista Volberg, kes kirjutanud ka saatesõna. ?20. sajandi klassika? sarjas toimetanud Kaia Sisask. Varrak, 2004. 292 lk.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Benjamin TammuzPUUVILJAAED

Raamatu sündmustik kulgeb dramaatiliselt põneval taustal, tegelasteks on kaks ühise päritoluga meest, keda seob maaharimine Palestiinas. Kujutatakse araablaste ja juutide vahekorda kahe venna näitel, kelle suhted ulatuvad lähedusest ja kokkukuuluvusest kuni vaenu ja vihkamiseni. Traagiline on see mõlemale. Tammuze kujutusviis on napp, vana gravüüri reljeefsete joontega. Heebrea keelest tõlkinud ja järelsõna kirjutanud Kalle Kasemaa. Johannes Esto Ühing, 2004. 158 lk.

Ave AlavainuTatjana Tretjakova2KEELSED

Kaks daami on üksteise värsse vastastikku tõlkinud: kumbki oma emakeelde muidugi. Kusjuures niipaljukest, kui aimdub, siis Alavainu luuletajaminale venekeelne keskkond täitsa istub. Kujundanud Ilona Gurjanova. Ave Vita!, 2004. 84 + 32 lk. (raamatut võib hakata lugema mõlemast otsast).

Kalju KruusaTREFFAMISI

Teisiluuletusi. Ütle mitme-setme aja siis uus sooloraamat Kalju Kruusalt, endiselt salaliselt lihtne ja keeletaidurlik. Säendne rahuline vaimne retk. Sisaldab ka tõlkeid (Aare Pilve tekstidest inglise ja prantsuse keelde). Kujundanud Andro Küün. Tuum, 2004. 80 lk.

ContraPRESIDENDI SUUR SALADUS

Siin seiklevad Olavi ja Veiko ja Piret ja president Kornelius Sähka. Kuulu järgi mõnus lasteraamat, ent tõotab olla ka hea üldpoliitilise kultuuri õpik: ?Riigipirukas on väga kummaline toit. Saia asemel on korralikud palgad ja pärast ametist lahkumist ka pension, singi asemel võimalus endale kasulikke seadusi läbi suruda, kapsa asemel kiirem ligipääs infole, mis aitab näiteks kasulikke tehinguid sooritada. /—/? Keeleliselt toimetanud Airi Hallik-Konnula, illustreerinud Urve Puusepp. Mina Ise, 2004. 106 lk.

TUNA 2004, nr. 1

Selle aasta esimeses Tunas: Haljand Udami tõlkes ja järelsõnaga René Guénoni essee ?Sanatana dharma?, Kaido Jaansoni pikem käsitlus Aleksander Keskülast, Urmas Salo Kuperjanovi haavatasaamisest ja surmast Paju lahingus, Väino Sirk võtab kokku intelligentsi käekäigu nõukogude võimu ajal, Kaspar Kolk publitseerib ja kommenteerib Eestis Lüübeki Arnoldi kroonikat. Lisaks valik Oskar Looritsa kirju Martti Haaviole jms. Peatoimetaja Ott Raun.

TEATER. MUUSIKA. KINO 2004, nr. 3

Teatrikuises numbris ennustab briti lavastaja David Pountney ooperi tulevikku, kodumaise ooperi minevikku tutvustavat Kristel Pappeli doktoritöö põhjal valminud raamatut vaatleb Luule Epner. Teatriraamatuist on vaatluse all veel Vaino Vahingu ?Noor Unt?, Ülle Ulla ?Terpsichore tiiva all? ja Rait Avestiku ?Eesti lasteteatrid?. Filmiosas uuritakse nii rassiproblemaatikat kui ka viimase aja saavutusi eestimaises kinoelus, ?Teletuhnija? sobrab Rain Tolgi, Andres Maimiku ja Maria Ulfsaki abiga prügitelevisioonis. Peatoimetaja Madis Kolk.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht