Raamatututvustus

 

Igor Gar?nekÕHTUMAADE MUUSIKALUGU III. 20. sajand. Esimene maakeelne põhjalik ja tõsine ülevaade XX sajandi muusikaloost, raamat jagatud peatükkideks geograafilis-voolulooliselt, liigub peamiselt siiski mööda kõvemaid heliloojaid. Kuulu poolest on koostamisel ka näitematerjaliga CD. Toimetanud Malle Värk, keeleliselt toimetanud Katrin Ennus, Kaire Luide, kujundanud Kristjan Allik, noodigraafika Igor Gar?nek, küsimused ja ülesanded koostanud Malle Värk, retsenseerinud Merike Vaitmaa, Aive Skuin. Avita, 2004. 240 lk.

 

KRISTLIKE ORDUDE KULTUURILUGU

Asjalik ülevaade suurte ordude põhimõtetest ja kultuurilisest tegevusest, hariv lugemisvara, mis aitab ses vallas orienteeruda. Kahjuks puudub täielikult argiajalooline osa. Koostanud Peter Dinzelbacher ja James Lester Hogg, tõlkinud Ilme Rebane, toimetanud Urmas Tõnisson, abitoimetaja Kersti Rist, konsultandid Kaur Alttoa ja Kalle Kasemaa. Kaas Maarja Roosi, küljendaja Urmas Tamm. Johannes Esto Ühing, 2004. 352 lk.

 

Tanizaki JunichiroVARJUDE ÜLISTUS

1934. aastal ilmunud teos, mis meisterlikult, rahulikult ja uhkelt kirjeldab jaapani vaimu, n.-ö. jaapanipärast: ruumikujundus, valgustus, road, kõik, mis muutub hämaruses ilusaks. Põnev juhatus ühe teistmoodi meelelaadi ja ilmanägemise juurde. Jaapani keelest tõlkinud Maret Nukke, toimetanud Peeter Ilus, kujundanud Leonhard Lapin, tehniliselt teostanud Terje Mäepalu. Penikoorem, 2004. 120 lk.

 

Jehuda HaleviKUZARIMo?e Hajim LuzzattoÕIGETE TEERADA

Juudi religioonifilosoofilised teosed. Esimene neist XII sajandi hakult, dialoog usuküsimustest, tõelisest usust, mis vastandub filosoofidele, sektidele jne. Teine raamat pärineb XVIII sajandi Itaalia juudi, ühe tähelepanuväärsema mõtleja sulest, kelle teosed on juutide seas populaarsed ja loetud tänini. Heebrea keelest tõlkinud Kalle Kasemaa, toimetanud Kristiina Ross, kujundanud Jüri Kaarma. Sarja ?Avatud Eesti raamat?, Eesti Keele Sihtasutus, 2004. 480 lk.

 

Loone OtsKLAVIIR

Mõnuga loetav luule, veidi vanamoodne ja kaunis, kõige põnevam osa on kindlasti ?Eestiaegsed majad?, mis nõjatub tublisti ajaloolisele elutõele ja autori vabadele fantaasialendudele. Kujundanud Marek Allvee. Huma, 2004. 78 lk.

 

Henno KäoTÄHED JA TABURET

Siin leidub väga mõnusaid kõlksuvaid lastetekste, aga ka veidi kistud asju, kus nali ei kipu naljaks ega mõte lendu. Enamasti siiski tore lasteluulekas. Toimetanud Juhan Saar, korrektuuri lugenud Kulla Sisask, autori pildid ja kujundus. Faatum, 2004.

80 lk.

 

Raivo R. KuuskMargus OopkaupMÕTLE ENDASSE

Raamatukaane pöördeilt vaatab vastu kaks paraja pätilõustaga meest, aga raamatut lugedes osutuvad nad üsna lüürilisteks tüüpideks, kelle aja jooksul kogunenud ?juhuluuletuste? seast leiab pärle. Makett ja küljendus Märt Kõrvas. Tallinn, 2004.

106 lk.

 

Eesti Kunstnike LiitAASTARAAMAT 2002/2003

Priske, paljude piltidega tagasivaade tehtule, mida on hea sirvida: kohe tekib tunne, et kunstis on kole palju sündinud, et väga häid näitusi on olnud. Ja ongi ju. Koostanud Juta Kivimäe, kujundanud Maris Valk, keele toimetanud Livia Viitol. Eesti Kunstnike Liit, 2004. 216 lk.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht