Raamatututvustus

 

Ea Jansen

VAATEID EESTI RAHVUSLUSE SÜNNIAEGADESSE

Peamiselt rahvuslikule ärkamisajale keskendunud kultuurilooline essee- ja uurimuskogu, mis ilmub just õigel hetkel, teemakohase diskussiooni keskele. See on identiteedi kujunemise lugu; mentaalse aluse rajamine tänapäevasele rahvusele. Oluline raamat. Toimetanud Siiri Ombler, kujundanud Mari Ainso. Ilmamaa, 2004. 512 lk.

 

Peeter Volkonski, Piret Raud

ONU VOLGI VÄRSIAABITS

Peeter Volkonski on kirjutanud mõnusa värsiaabitsa 32 luuletusega, suurem jagu neist mõnusad mõttemängud ja elufilosoofilised tõdemused. Piret Raua pildid panevad raamatu veel rohkem elama. Väärt raamat algajale täheõppijale ja ta vanematele. Eesti Entsüklopeediakirjastus, 2004.

 

PIL´TSÕNASTU LATSILÕ

See on küll lastele mõeldud, n-ö juhatus emakeele juurde, aga tore on täiskasvanulgi teada saada, et sääl kagus ütlevad nad ämmelga kohta härm, aga jänes on ikke jänes. Kokkupandja Mariko Faster, joonistaja Anu Loigu, toimõndaja Jan Rahman, nõvvomiiś Jüvä Sullõv. Võro Seltś VKKF, 2004. 43 lk.

 

Mati Kaal, Sándor Martin Stern

KUNINGAS LEO IMELINE  UNI

Aimeraamat kaslaste elust, pooleldi ilukirjandus, pooleldi loodusvaatlus, loomaaias juba aastaid lastele joonistamist õpetanud Sterni ilusate suurte piltidega. Mati Kaalu keelekasutus on muide ilus ja poeetiline. Hää raamat väiksele metskassisõbrale. Lisaks kaslaste levialakaartidega CD. Toimetanud Helju Jüssi, kujundanud Maite-M. Kotta. Huma, 2004.

 

Brian Jacques

VAHVA HIIR MATTHIAS

Mõnus fantaasialugu hiirte ja rottidega. Selle abil võib õppida või lapsi õpetada taas rüütlilugusid armastama. Tõlkinud Tiia Rinne, toimetanud Helju Jüssi, vinjetid Gary Chalk. Tiritamm, 2004. 376 lk.

 

Aleksei Turovski

LOOMULT LOOM

Väga põnev raamat loomade käitumisest, tavadest, rännetest; ühtlasi hää haarava stiiliga jutukogu. Ja hariv, muidugi hariv. Kohustuslik. Illustreerinud Aleksei Turovski, toimetanud Marika Mikli, kujundanud Mari Kaljuste. Varrak, 2004. 204 lk.

 

EESTI KULTUURKAPITALI

AASTARAAMAT 2003

Moekas trükis, kus lühikesed tutvustavad aruanded kõigi sihtkapitalide esindajailt ja Urmas Paedi ja Raul Altmäe pöördumine. Ära on toodud aastapreemiad ja tegevusaruanne. Kujundanud Raul Viitung, Martin Voltri, inglise keelde tõlkinud Marge Paal. 60 lk.

 

TEATER. MUUSIKA. KINO 2004, nr 8-9

Augusti-septembri topeltnumbrit läbivad arutlused kunsti asendi ja funktsioonide ümber tänasel kultuuripoliitilisel maastikul. Arengusuundi ja otsuseid Eesti filmipoliitikas kommenteerivad Jaak Lõhmus, Martin Aadamsoo, Meelis Muhu ja Peeter Brambat. Praktiku seisukohalt kõnelevad lavastajad Merle Karusoo, Jaanus Rohumaa ja Tiit Ojasoo. Lauri Sommer vaatleb trubaduurlust kui üht alternatiivset manifesti sel hierarhiate skaalal. Looja autoripositsioonist vägivallal rajanevas ühiskondlikus situatsioonis kõnelevad Katrin Kivimaa Patty Jenkinsi filmi ?Koletis? ning Leena Kurvet-Käosaar Samuel Becketti näidendi ?Godot?d oodates? näitel. Peatoimetaja Madis Kolk.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht