Reform

Sirp vaatleb täna avatavat Vaba Lava mitmest vaatenurgast, nii arhitektuurilisest kui sisulisest.
Laiemalt analüüsib Vaba Lava loomisakti olulisust Ott Karulin, kes seab siiani eesti teatrielus domineerinud G8 monopoli kahtluse alla ning leiab, et Vaba Lava annab hea põhjuse senise riikliku rahastussüsteemi ülevaatamiseks.
Salasoovid? Avalikud soovid – mängu­filmikonverentsil „Kõik räägivad filmist” jäi kõlama asjaolu, et kõik räägivad rahapuudusest, kunsti Eestis aga võibki vaadelda kui  üht suurt projektipõhiselt rahastatud omaalgatust.
Ent sügistuuled võivadki kaasa tuua muudatusi, SE 650 ehk kooseluseaduse eelnõu vaatlevad Jüri Adams ning Mats Volberg. Adams leiab, et kavaldamine, mis oli mõeldud selleks, et samasooliste temaatika kergemini läbi läheks, on kaasa toonud pigem vastupidise tulemuse. Jah, tahaks muudatusi, reformi nii mõneski vallas januneb me ühiskondlik rind, aga need muudatused võiksid toimuda kuidagi vaikselt, kedagi ärritamata ja torkimata.
Nii imestabki muinsuskaitseseaduse eelnõu, mis on kehtivast poole pikem ja mille seletuskiri ainuüksi on 58 lehekülge, vaagiv Jaan Tamm, et sedavõrd olulise dokumendi tagasisidestamiseks (see asendab muuseas ka senise muinsuskaitseameti kultuuriväärtuste ametiga, mille funktsioonide hulka kuuluks ka muuseumidega tegelemine) on asjaomastele aega antud tervelt kümme päeva, mis samuti saab täis just tänasel kaunil päeval.

 

Foto: Piia Ruber

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht