Vahur Made 11. VII 1971 – 8. X 2017

8. oktoobril lahkus eesti ajaloolane, Eesti Diplomaatide Kooli kauaaegne asedirektor Vahur Made. Made lõpetas Jakob Westholmi gümnaasiumi, endise Tallinna 22. keskkooli kuldmedaliga ning 1994. aastal Tartu ülikooli ajaloo-osakonna cum laude. Ta kaitses 27aastasena 1999. aastal Tartu ülikoolis ajaloodoktori väitekirja teemal „Eesti ja Rahvasteliit“. Made töötas 1990. aastatel ajakirjanikuna ajalehtedes Postimees ja Äripäev ning oli Eesti Rahvusringhäälingu pikaajaline autor. Aastatel 1998–1999 oli ta Eesti Kõrgema Kommertskooli kaasprofessor, 1996–2001 Tartu ülikooli filosoofiateaduskonna ajaloolektor ja alates 2005. aastast filosoofiateaduskonna ajaloo ja arheoloogia instituudi dotsent.

Made oli tegev Kodanike Komiteede liikumises ning oli Eesti Kongressi liige. Made oli Eesti Euroopa Liidu uuringute ühingu asepresident ja Eesti NATO ühingu nõukogu liige. Made oli Eesti idapartnerlus­keskuse esimene tegevjuht.

Made põhiline uurimisvaldkond oli Euroopa Liit ning Euroopa integratsioon, Euroopa Liidu naabruspoliitika, Eesti välispoliitika ajalugu, Läänemere piirkonna julgeolek, Balti riikide osalemine ja roll rahvusvahelistes organisatsioonides ning Balti riikide temaatika rahvusvahelistes suhetes külma sõja perioodil.

Vahur Made ärasaatmine on reedel, 13. oktoobril kell 11 Pärnamäe kalmistul.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht