Vladimir Bogatkin 19. I 1951 – 31. X 2021

Vladimir Bogatkin sündis 1951. aasta 19. jaanuaril Tallinnas. 1958. aastal asus ta õppima Nõmme Kesk­koolis, 1967. aastal läks edasi Tallinna 44. Keskkooli ja aasta hiljem Tallinna 39. Keskkooli. Pärast kooli asus ta assistendina tööle Eesti Televisioonis, kuid siirdus 1974. aastal edasi Moskvasse, et alustada õpinguid Moskva Üleliidulises Kinematograafia Instituudis operaator-lavastaja erialal. Pärast ülikooli jäi ta tööle Moskvasse, kus oli aastatel 1978–1986 operaator sealses Eesti Televisiooni esinduses. Aastatel 1987–1994 tegutses ta esimese kanali korrespondendina Helsingis ja seejärel aastatel 1994–1996 samal ametipostil Tallinnas. 1996. aastast oli Bogatkin BogaVideo OÜ omanik.

Kohe meie esimestest kohtumistest Volodjaga, kui ta oli veel üleliidulise kinoinstituudi üliõpilane, õhkus temast sõbralikkust, suurt kambavaimu ning julgust ühiseid uusi ettevõtmisi ellu viia. 1970. aastate lõpus asusime koos Vladimir Bogatkiniga välja arendama Eesti Televisiooni ja Raadio korrespondendipunkti Moskvas. Volodja oli väga selle poolt, et Eesti NSV-l kui liiduvabariigil peaks suurriigi pealinnas olema oma esindus. Üle aasta kestnud vestlused Moskva linnavalitsuses, Eesti NSV teleraadiokomitees ja isegi partei keskkomitees viisid sihile ning Eesti tele- ja raadiotegijate esindus suurlinnas sündis. See büroo Moskva kesklinnas, tolleaegse Eesti esinduse ruumides sai õige pea eestlastest vaimuinimeste kohtumispaigaks. Jäädvustasime filmilindile paljusid pealinna külastavaid eestlastest kunsti­inimesi, käisime intervjueerimas Moskvas elavaid maailmatähti. Ei külm ilm ega puhkepäev pidurdanud operaator Bogatkinit filmivõttele ruttamast, kui ootamatu sündmus seda vääris.

Vladimiri kodusest kasvatusest lähtus vaimsust, intelligentsi ja kultuuriinimese maailmatunnetust. Tema suhtumine filmivõttesse, kaamera taga olek ja salvestatud kaadri kompositsioon rääkisid kunstniku keeles. Kindlasti oleks ta suutnud oma dokumentalistikaga kinopublikule pakkuda veel palju. Kahjuks sekkus saatus ja tema loomeperiood jäi liiga lühikeseks.

Heimar Lenk

Eesti Kinoliit

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht