Mõra jõe kallast mööda

Isabel Mari Jezierska

Jalutasin nädala eest Mõra jõe kallast mööda. See on ilmselt üks toredamatest metsaradadest, kus olen Eestis jalutanud. Ilmselt seepärast, et Age oru hoiuala kuulub eramaaomanikele, seega seda matkarada ei halda RMK. Orientiiriks on jõgi, nii ka ei kisenda punased laigud puudel iga kahe meetri tagant: „Oled endiselt õigel teel, mis sest, et ristteid ei ole – oled RMK hallataval maal!“. Minu rõõmuks ei ole seal ka banaalseid pleekinud õppetahvleid kusagil näha.

Ilus minimaalselt hooldatud looduspaik

Erakogu

Hoiuala on väike ning imekombel ei ole sealkandis vist lageraiet tehtud. Ilmselt ei hakanud see lihtsalt silma, sest Tartust Roiule sõites laiuvad teede ääres külad ja põllud. Kuhu iganes muidu kaitsealale sõites on mu tuju nende lugematute lageraielappide nägemisest juba enne matka rikutud.

See on ilus minimaalselt hooldatud looduspaik. Tegemist ei ole ürgmetsa ega isegi vana metsaga, aga puudel on lubatud vabalt langeda – küllap tänu jõeoru liivakivipaljanditele, mis teevad paiga keskkonnaameti silmis väärtuslikuks.

Matkarada kulgeb jõekallast pidi metsatuka ühest otsast teise. Teeraja lõppu suurem osa matkajatest vist ei satu, kuigi võiks, sest see viib Laur ja Pojad saeveski taha. Ja niisama hästi hooldatud on seegi osa õpperajast. Lapsed võiksid näha ju sedagi, millist prügi saeveskipoegadel enam vaja ei lähe.

Õpetlik vaade saeveski taga

Erakogu

Isabel Mari Jezierska tudeerib Sheffieldi ülikoolis filosoofiat

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht