Etenduskunstide auhinna said Kaja Kann ja Zuga

Rahvusvahelisel tantsupäeval 29. aprillil anti Kanuti gildi saalis üle sõltumatu etenduskunsti auhinnad (senine sõltumatu tantsu auhind). Mulluse loomingu eest said aasta tegija auhinna etenduskunstnik Kaja Kann ja Zuga ühendatud tantsijad, aasta läbilööja auhinna pälvis helikunstnik ja lavastaja Hendrik Kaljujärv.

Zuga ühendatud tantsijad ehk Tiina Mölder, Helen Reitsnik, Ajjar Ausma ja Päär Pärenson said auhinna lavastuse „Käik“ eest Sõltumatu Tantsu Laval. „Noori vaatajaid kaasav tantsulavastus on Zuga uuenenud trupi esituses mõnusalt jõuline, mänguline ja leidlik. Nende neljas lastelavastus pole suunatud enam väikelastele, vaid kuni kümneaastastele, kelle reaktsiooniga on etendajad ka arvestanud,“ seisab auhinna saatesõnas.

Kaja Kann pälvis auhinna projekti „Knit the World“ („Maailma kudumine“) eest, mis koosnes kolmest osast: raamat „Eratee“, fotonäitus „Kes varastas päeva?“ Balti jaama tunnelis ning soololavastus „Be Real My Dear“ („Kallis, ole päris“) Kanuti gildi saalis. „Kaja Kann tegi oma elust kunstiteose ja lasi meil hetkeks piiluda läbi akna seda elu. Ta mängib tõsist mängu: oma maailma on ta kudunud otsekoheselt ja teravalt,“ öeldakse saatesõnas.

Hendrik Kaljujärv sai aasta läbilööja auhinna loomingulise panuse eest lavastusse „Santa Muerte and the Sun“ („Surmapühak ja päike“, valminud koostöös Karl Saksaga) ning soololavastuse „Rising Matter“ („Arenev asi“) eest.

Sõltumatu etenduskunsti auhinnad andis Kanuti gildi saal välja koostöös Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühendusega. Auhinna žüriisse kuulusid: Madli Pesti, Riina Oruaas, Priit Raud ja Triinu Aron.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht