Harri Taliga, härra Roosimaa, Urmas Varm, vedurimehed, sümfoonikud ja professorid!

RUI, endine FIE

Meie, baari Peldik külastajad oleme otsustanud hakata streikima. Kohtumisel administratsiooni esindajatega ütles nende esindaja Urmas Varm, et enamik meist joovat kolmteist pudelit, ja et seda ei olevat üldsegi vähe, seega pole meil mingit põhjust nuriseda. Muidugi ei ole see number väike, aga siia ei ole arvestatud seda, kui palju me teeme ületunde. Mõnel mehel koguneb aasta jooksul baaris Peldik ligi viissada tundi, väljas tuleb olla niihästi nädalalõppudel kui riiklikel pühadel. Nende ületundide tõttu saame me vähem aega pühendada oma vaimuannete arendamisele ja lähedastele, mistõttu mõnegi mehe pereelu on hakanud lonkama.

Kui see kolmteist pudelit oleks saavutatud normaalse ajaga, siis ei oleks meie poolt mingist streigist juttugi!

Väga raske on aga kolmteist pudelit normaalse ajaga ära juua, nii et sellest ka mõikaks. Asi ongi selles, et meile ei müüda kangemaid õllesid, mille kasutegur niihästi finantsilisest kui tujutõstelisest aspektist oleks suurem. Meie peamine streiginõue olekski, et baari Peldik toodaks sisse ka märksa kangemad õlled kui Rock. Rocki me võime juua väga palju, aga selle toimeained ei ole sellised nagu näiteks Sortsil. Ometi on jaekaubandusvõrgus Rocki ja kangemate õllede hind ainult natuke erinev. Mõistagi on administratsioonile kasulikum müüa lahjat õlut, aga palju. Siin aga ei arvestata meie huvidega.

Meie oleme esitanud tingimuseks, et baaris Peldik müügil olevate õllede kangus peab tõusma 10 kraadini. Urmas on nõus tõstma kangust ainult 8 kraadini. Nagu te näete, on see põhimõtteline vastasseis, siin pole lootust­ki, et kumbki pool järele annab. Me võime streikida mitu nädalat!

Varm (Urmas) on ähvardanud, et kui meie ei joo, siis ta kutsub mujalt kõrtsidest joodikuid, kellele ta müüb poole hinnaga. Ta on lubanud koguni Poolast joodikuid kohale tuua. See on väga ebaeetiline, rääkimata sellest, et selle kohta peaks ütlema oma sõna sanepidjaam. Tundmatus kõrtsis on ohtlik kohe täie mõõduga jooma hakata.

Me ei ole mingid mässajad, me oleme ametiuhkusega Eesti Vabariigi õllesõbrad, aga me tahame normaalseid tingimusi. Meie ei taha teist tegevust, rääkimata abirahadest. Meile meeldib just nimelt baaris Peldikus istuda ja maailma asju arutada.

Me kutsume üles välisministeeriumi ja filharmoonia kammerkoori kui meile vaimselt lähedal seisvaid organisatsioone korraldama meie toetuseks toetusstreiki täna, homme ja ülehomme, millest palun anda märku sireenidega.

Ühtlasi panen ette luua uus peldiku- ja kunstilaadsete õllebaaride ametühing, mis võiks profiililt kuuluda kultuuritöötajate ametiühingusse. Ise oleksin nõus hakkama asja vedama. Palgasoov oleks 12 000 puhtalt (tasu peab säilima ka siis, kui teised streigivad), õlut nii palju kui kulub ja telefonilimiit (telefon peaks võimaldama Peldikust digitaalfotosid saata).

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht