Liina Roomet 5. III 1957 – 23. II 2007

 

  Ootamatult lahkus meie hulgast pärast rasket haigust keraamik Liina Roomet. Meie mälestustesse jääb ta lõbusa, avameelse, otsekohese inimesena, suurepärase kaaslasena. Kahjuks katkes ta loometöö enne esimest juubelit.

Liina Roomet sündis Tallinnas kunstnike Rauna­mite peres. 1975. aastal lõpetas ta nüüdse Gustav Adolfi gümnaasiumi. 1976. aastal astus Liina Roomet ERKI-sse arhitektuuri erialale ja lõpetas kõrgkooli 1982. aastal keraamika erialal. Samal aastal alustas ta loomingulist tööd kunstitoodete kombinaadi ARS keraamikaateljees autoritiraaži kunstnikuna. Ta jäi ARSi majaga seotuks oma elutee lõpuni.

Keraamikaateljees kavandas Liina Roomet toodangu näidiseid ja teostas oma autoritöid. Tema töid iseloomustab valdavalt lakooniline selge vorm, kus valgel pinnal oli jõuline, aga tundlik koobaltsinine maaling.

1982. aastast osales Liina Roomet vabariiklikel tarbekunstinäitustel ja erialanäitustel. Eriti meeldejäävate vormidega esines ta Tartu keraamikanäitusel 1983. aastal, ARSi keraamika näitusel Arabia portselanitehase muuseumis Helsingis 1991. aastal ja keraamikute liidu aastanäitusel “Kann” 1993. aastal. 1985. aastal oli tema isikunäitus Eesti Kunstnike Liidu ja kunstifondi reklaamakendel Vabaduse väljakul. Oluline teetähis tema loomingus oli 1992. aasta grupinäitus “Grupp 77” Maarjamäe lossis.

Liina Roometi 1982. aastal valminud kaunist looduseteemalist diplomitööd võib siiani imetleda Eesti Kunstiakadeemia seinal. Ta oli Eesti Keraamikute Liidu ja Eesti Kunstnike Liidu liige 1995. aastast.

Liina Roomet jääb meie mälestustesse noore ja säravana, jätame temaga hüvasti 5. III kell 13.30 Pärnamäe krematooriumis.

 

Eesti Kunstnike Liit, Eesti Keraamikute Liit,

Disaini- ja Tarbekunsti Muuseum,

Eesti Metallikunstnike Liit

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht