Lugupeetud haridusminister Maimets ja rektorid Heidmets ja Raua Rein!

RUI, endine FIE

Teile kirjutab inimene, kelle akadeemiline karjäär on küll katkenud seoses tema hingeõilsusega, ent kes siiski tunneb elavat huvi meie haridusmaastiku korralduse vastu. Asi puudutab Tallinna Ühendatud Ülikoole. Väga mõjukad institutsioonid on avaldanud soovi liituda ühtseks haridusrusikaks. Kas ma saan õigesti aru, et nimekiri pole veel suletud? Kui nii, siis ma teatan, et ka baar Peldik tahaks uue projektiga ühineda. Ka meie tahame kuuluda uude Tallinna Ühendatud Ülikoolidesse, sest midagi sealt ikka kukub. Baari Peldik sõprade selts kui algatusrühm ongi volitanud mind esitama taotluse ühinemiseks Kunsti­akadeemia,  Humanitaarinstituudi, peda, riigiarhiivi ja vist veel kellegagi. Põhjused on lihtsad. Esiteks on meil  potentsiaali, mida me ei saa üksinda täielikult ära kasutada. Meil käib väga huvitavaid inimesi. Mitmed meie põhikunded tunnevad elavat huvi politika vastu. Näiteks kui arutasime pantvangiküsimust, siis jõudsime niisugustele järeldustele, et endalgi hakkas kõhe. Ausammaste asjus käivad siiamaani tulipalavad vaidlused, mida tasuks ka parlamendil kuulda. No ja filosoofia, selle peale on igaüks mihkel. Kuidas meil vahel vaidlused lähevad! Isegi elu mõtteni jõutakse välja, vähematest asjadest rääkimata. Usun, et tulevases Tallinna Ühendatud Ülikoolides on ka lauluklass, sest laul on kahtlemata kunst. Meil käib mitmeid laulumehi nagu Korsten ja Vello. Võiksime anda täiendust kirjanduse leeris (Peeter),  kunstnikkonnale (Tu), instrumentalistidele (Sirje), välissuhete alal (Andres) ja muudelgi aladel.

Teiseks: konkurents viib edasi.  Meie ei karda teiste baaride konkurentsi, meie publik on meie baarile truu.

Kolmandaks: milleks dubleerida ja raisata kasinaid ressursse? Ka meie teistes kõrgkoolides on muheda ütlemisega mehi (näit kunstiülikooli rektor), kes võiksid ka hakata meil käima.

Nii et meie osaleksime uues projektis peamiselt nõuhau ehk inimestega. Kuna meil on ainult kaksteist istekohta, siis loenguvormis (lektoorselt) me osaleda ei saa. Küll aga sobib meie intiimne ruum hästi seminaride pidamiseks, kus loengus kuuldut kinnistada.

Muide, neil päevil tegi meile ühinemisettepaneku Toompea peldik. See tuli meile mõnevõrra ootamatult, sest olime ammu otsustanud Tallinna Ühendatud Ülikoolide kasuks. Me võime ainult oletada, mis on nende ettepaneku taga. Selleks on edasine monopoliseerimine ja tsentraliseerimine. Kuigi nad on rikkad kosilased, ei meeldi meile see ettepanek. Ent kui muud üle ei jää, peame oma seisukohta revideerima.

Ise pakuksin end Tallinna Ühendatud Ülikoolide aserektoriks baar Peldik alal. Palgasoov on 13 000 puhtalt, õlut niipalju kui kulub ja mobiililimiiti nelja­saja eest kuus. Samuti soovin õigust kanda tähtsamatel sündmustel ametiraha.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht