Raamatututvustus

 

Maie Tarma, Jukko Nooni NÕMME KULTUURIKESKUS 1945 – 2005

Nõmme kultuurikeskus sai just 60 aastat vanaks. Sel puhul üllitati vahva kogumik, mis pajatab kogu keskuse ajaloo, räägib ideoloogilisest survest, kultuurisündmustest, uuenemisest, sekka rohkelt vanemaid ja uuemaid pilte. Ilus kultuurilooline kõrvalpõige ka mitte-nõmmekatele. Keeletoimetaja Kadri Haljamaa, kujundaja Tiit Tõnurist, küljendaja Tiina Linkvist, fotod töödelnud Vitali Šupenja. Tallinn, 2005. 152 lk.

 

Tallinnast. Tervitustega. Teravalt

See väike esseekogu saab muide veel täiendust, esialgne versioon on tekitatud manuseks Tallinna taotlusele saada kuue aasta pärast Euroopa kultuuripealinnaks. Sõbralikumalt ja vähem sõbralikult kirjutavad Tallinnast Karl Martin Sinijärv, Jürgen Rooste, Lauri Leesi, Kaarel Tarand, Asko Künnap ja Jan Kaus. Kõiki neid ühendab mure Tallinna tuleviku pärast, hoolimine. Koostanud Karl Martin Sinijärv. Tallinna Linnavalitsus, Kultuuriväärtuste Amet, 2005.

 

Vaino Vahing

VAIMUHAIGUSE MÜÜT

Raskekahurväelase esseed, artiklid, arutlused vaimust, psühhiaatrilistest probleemidest, psühholoogiast, kultuurist ja kirjandusest. Vahing on igal juhul jõuline ja kisub kaasa mõtlema: kas ärritab ja kutsub vaidlema või aitab mõnd asja märgata. Koostanud ja toimetanud Urmas Tõnisson. Ilmamaa, 2005. 424 lk.

 

Käbi Laretei

OTSEKUI TÕLKES. Teema variatsioonidega

Põhjus miks Käbi Laretei on kirjanikuna nii köitev, peitub ta võimes isiklik, biograafiline imesujuvalt kirjanduseks rääkida, nõtkelt ja lendlevalt. Ses mälestusteraamatus kasvavad paljud teemad, motiivid, pildid ja kujundid üksteisest läbi. Rootsi keelest tõlkinud Anu Saluäär, toimetanud Hille Saluäär, kujundanud Andres Tali. Tänapäev, 2005. 376 lk.

 

Hillar Palamets

SÕIDAB, HIRNUB RAUDNE TÄKK, KEL SELJA TAGA VALGE LAKK

Lugusid minevikust huvitatud noortele, kuidas vanasti reisiti ja koormaid veeti. Need on armastatud ajaloo-onu pajatused just sellest, mis eespool lubatud, seekord rohkem ehk õppuritele, aga omas soravas ja muhedas laadis räägib ta kõik ausalt ära. Hobustest vabariigiaegse raudteeni. Toimetanud Aime Kons, illustreerinud, kujundanud Hille Jääger, fotod erakogudest. Ilo, 2005. 160 lk.

 

ESTONIAN FOLKTALES.

The Heavenly Wedding

See on väga vajalik raamat: ingliskeelne eesti muinasjuttude kogumik. Kusjuures tänaste muinasjutuvestjate kokku pandud, samas arhiivitruu, algallikate juurde pürgiv. Siin peitub päris palju neid lugusid, mida sageli naljalt ei kuule, mis pole oma teed tänini raamatuisse leidnud. Loodetavasti näeb see ilus asi ka maakeeli peagi ilmavalgust. Koostanud Piret Päär ja Anne Türnpu, tõlkinud Heili Einasto, Lembit Loigu, Veronika Kivisilla ja Risto Järv, illustreerinud Kadri Roosi, kujundanud Mari Kaljuste, peatoimetajad Risto Järv, Lembi Loigu, toimetajad Paul Binding, Christopher Moseley, Eve Nilenders, Dave Murphy, Ulvi ja Michael Haagensen, Riina Reinholm, Janika Oras, korrektuuri lugenud Tiina Randviir, kommenteerinud Risto Järv, Kristi Salve. Varrak, 2005. 158 lk.

 

TEATER. MUUSIKA. KINO 2005, nr 10

Oktoobrinumber heidab kokkuvõtliku tagasipilgu lõppenud festivalisuvele. Maris Valk-Falk meenutab Haapsalu vanamuusika festivali, Maria Erss ja Gerhard Lock Viljandi vanamuusika festivali, Evi Arujärv Birgitta festivali ning Erkki Luuk Tartu Sadamateatris toimunud Olematute Bändide festivali. Teemal “Milleks üldse festivalid?” kõnelevad korraldajad Margus Kasterpalu, Priit Raud, Indrek Saar, Katrin Nielsen ja Meelis Pai. Pika intervjuu rubriigis “Vastab” on Maris Valk-Falk teinud Toomas Siitaniga jpm. Peatoimetaja Madis Kolk.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht