Raamatututvustus

 

Andres Dido AJALOO KASUST

Dido oli meie esimesi rahvusvaheliste, riigipoliitiliste ja riigiõiguslike huvidega publitsiste. Ta oli mõjutatud prantsuse suurtest mõtlejatest (Hugo, Zola) ning kirjutas varjunime A. Tulevik all. Kogumik sisaldab tema artikleid, esseid, kirju. Põhiteemaks on vabadus. Toimetanud Katre Ligi. 504 lk.

 

 

Heino Kiik

JULGEOLEKUST (KGB)

Dokumentaalromaan. 38 aastat kirjaniku elust (1948 – 1986). Kiige järjekordne sissevaade ENSV aegadesse ja oludesse, segu mälestustest, päevikukatketest, kirjadest, dokumentidest. Kunstnikud Jüri Arrak,

Jaan Kiik. Tallinn, 2006. 448 lk.

 

 

Enn Põldroos

SILM VERESOONEGA

Pseudomuinasjutud. Või õigupoolest kolm kummalist jutustust, lisaks nimiloole “Nägu” ja “Koridor”. Põnevamaks teeb asja see, et illustratsioonid pole juhuslik täiendus või ilutegu, vaid kuuluvad orgaaniliselt teksti. Keeleliselt toimetanud Sirje Ratso, illustreerinud Enn Põldroos.

Tallinn, 2006. 184 lk.

 

 

Carolina Pihelgas

SÕRMEMUSTER

Debüütluulekogu. Lüüriline, poeetiline impressioonide ja mõtiskluste kogu. Paremail hetkil on siin miskit metroluminalilikku melanhooliat ja kargust – sellist realistlikku pürgimustki. Kujundus ja fotod Piia Ruber.

Verb, 2006. 56 lk.

 

 

Verner Keen

TIIB

Debüütluulekogu. Lüüriline, tumedatooniline impressionistlik, otsiv, hulkuv, kujundeil rändav raamat, kus palju õhkavat (siiski: hetkiti sünget, depressiivset) sina-luulet. Kujundus, järjest tumedamaks muutuvad leheküljed, lisab hämarat aimdust hiilivast masendusest. Kujundanud Piia Ruber. Verb, 2006. 48 lk.

 

 

Janusz Głowacki

FORTINBRAS JÕI END TÄIS ja teisi näidendeid

Need teised näidendid on “Prussakajaht” ja “Antigone New Yorgis”, mis on arvatud kolme tähtsama teksti hulka Poola II maailmasõja järgses dramaturgias. Głowacki näidendeid on lavastatud üle maailma, alustas ta aga jutukirjanikuna. Eesti keeles on ilmunud valik jutustusi (“Paradiis”, LR 1981, nr 2/3). Poola keelest tõlkinud Hendrik Lindepuu, toimetanud Udo Uibo. Laiuse, 2006.

 

 

VÄRSKE RÕHK nr 7, oktoober 2006

Juttu tuleb Tartu ülikooli tudengineiude Poeeziaklubist, ilmub intervjuu hiljuti “Värske raamatu” sarjas debüteerinud Martin Vabadiga ning katke Sass Henno menuraamatu “Mina olin siin” teisest osast. Lisaks noorte luuletekste, proosajuppe ning arvustusi nagu ikka. Tasub lugeda ja jälgida. Peatoimetaja Priit Kruus.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht