Raamatututvustus

 

  Eduard Soorsk

MÄLESTUSED

Saaremaal 1910. aastal sündinud seikleja memuaarid, mis kirja pandud Kanadas ja nüüd siin ajaloolaste täpsustatud. Soorsk õppis algkoolis, töötas talus, püüdis kala, tegi juhu- ja tuukritöid miiniristlejal, sebis merepäästeseltsis, nabiti Punaarmeesse, jäeti kahtlasena tagalasse. Läände õnnestus tal hüpata alles 1948. aasta sügisel kalatraaleri pardalt. Anne Vaikmaa ja Umara, 2006. 182 lk.

 

Kivisildnik

VÄGISTATUD JÄÄMÄGI

Kivisildnik on hakanud kirjastama, ennast ja teisi. Ning valinud esimese satsi sekka iseenda suurepärase luuleraamatu – ütleks, et siin on meile tuttav Kivisildnik oma luulemasina parima vormi saavutanud ning lisaks veel hulgi pisikesi iroonilisi ja inimlikke asju kirja pannud. Imehea kogu. Kujundanud Andres Rõhu. Ji, 2006. 80 lk.

 

Ivar Sild

SPERMAGA JA PUHA

Silla korralikku, ametlikult kirjastet üllitist on andnud oodata, vahepeal ta lausa keeldus kirjastamiskatseist, paljundas oma pisikesi luulevihke. Kivisildnik on siia valinud pigem lihtsamad ja teravamad tekstid, teiste seas ka noid, kus homoseksuaalsuse teemat lahatakse. Mõnuga loetav (pigem just loetav kui ette loetav) ja keeletanki roomikuraginarõõmu pakkuv kurblik raamat. Kujundanud Andres Rõhu. Ji, 2006. 80 lk.

 

Kaupo Meiel

POLÜGRAFISTI KÄSIRAAMAT

Põnev debüütkogu, mis järjekindla painajalikkuse ja mingi musta huumoriga pruugib kujundeid nagu trükkimine, koopia, pakkimine; hetkiti sellisena on ta lausa metakirjandus, miski maagiline kirjanduse (kui trükitu) olemusliku puudulikkuse paljastaja. Samas on ka ilusaid poeetilisi katkeid, kõrvalepõikeid. Kujundanud Andres Rõhu. Ji, 2006. 72 lk.

 

MUUSIKA nr 11, 2006

Ants Üleoja räägib koorijuhitöö missioo­nist ja tähendusest tänapäeva Eestis. Juttu tuleb ERSO esinemisest Saaremaal, festivalist Credo, Robert Frippi kontserdist, Eclecticast ja Heast Uuest Helist. Pikk portreelugu avab Soome vanema põlve kuulsaima helilooja Einojuhani Rautavaara teadvuse tagamaid ja kujunemislugu. Stingi raamatust “Murtud muusika” kõneleb Lauri Sommer. Plaadirubriigis tutvustavad plaate Tõnu Karjatse, Riho Sibul, Tõnis Leemets, Joosep Sang jpt. Peatoimetaja Ia Remmel.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht