Raamatututvustus

 

ARIADNE LÕNG Nais- ja meesuuringute ajakiri

Aastaks 2004 valmima pidanud ja nüüd ilmunud tark ajakiri. Uuritakse meest ja naist tähistavat leksikat, erakondade mõju, naiste poliitikas osalemise võimalusi, mehe ja naise suhet kui? Autorid on Katrin Kivimaa, Kerli Olt, Veronika Kalmus, Helen Biin, Toomas Gross, Sherry Ortner, Lilli Suburg, Laura Marholm jpt. Ariadne Lõng, 2004. 214 lk.

 

TÄHEKE nr 7

Suvel meenutab ajakiri veidi minevikku. Aino Pervik räägib muhedalt, kuidas kord ilmus Laste Rõõm. Loomulikult ei puudu näited sel ajal ilmunud luulest ja laste unenäo juttudest, mille kõrvale pandud ka tänaste laste unenäod. Ja loomulikult on sees ka tänased luuletused, jutud ja kirjad, lõika-kleebi ja nuputamise ülesanded. Peatoimetaja Ilona Martson, kunstiline toimetaja Priit Rea. AS Kultuurileht, 2005.

 

Erich von Däniken

ZEUSI NIMEL

Järjekordne põrutav raamat sellest, kuis tulnukad kord tulid ja inimestest inimese tegid, seekord siis vanakreeka kultuuri põhjal. Kui tõsiseltvõetavad siinsed tõestused on, jäägu lugeja arvata. Ei julge kobiseda, sest väidetavalt on tegu tõestatud materjaliga. Igatahes uusi tuuli kreeka kultuuri mõistmiseks peaks pakkuma küll. Tõlkinud Heino Pedusaar, toimetanud Jaakko Hallas, kujundanud Tiina Alver. Ilo, 2005. 304 lk.

 

Lilli Palmer

PAKS LILLI ? PAI LAPS

Autobiograafiline menuraamat, täis siirust ja avameelsust, mis peaks relvituks tegema. Kardetavasti ei üllata tänapäeva lugejat enam eriti miski, pärast de Sade?i, Battaille?d vms. Seega paksust auahnest tüdrukust rentslirotiks muundumine on lihtsalt hea argielust väljamurdmise võimalus. Tõlkinud Arne Nielsen, toimetanud Hille Pungas, kujundanud Tiina Sildre. Olion, 2005. 352 lk.

 

Joyce Carol Oates

ME OLIME MULVANEY?D

Turvalises realistlikus stiilis perekonnadraama, mille traagiline õhustik ja sündmused on lobeda sulega edasi antud. See miski, mis temast klassika on teinud, aga ei anna mitte seletada. On need karakterid, elu ebaõiglus või miski muu? Lugedes saab elamuse küll. Tõlkinud Riina Jesmin. Toimetanud Kirsti Sinissaar, kujundanud Mari Kaljuste. Varrak, 2005. 576 lk.

 

P. F. Thomése

VARJULAPS

Väga luuleline ja leinaline lühiproosa. Kuidas tunnevad end lapse kao­­tanud vanemad? Eneseotsimise, taassünni raamat. Edasielamiseks otsitakse jõudu kujundlikest ja pehmetest, samas väga valusatest mõtisklustest. Tegelikult pigem luuleraamat oma siiruses ja kujundlikkuses. Ja küllap on ta­­­ga ka tõene teraapilise kirjutamise tung, mis ka väga poeesialähedane kogemus. Tõlkinud Kerti Tergem, toimetanud Ilvi Liive, kujundanud Martin Hanson. Pegasus, 2005. 104 lk.

 

Ott Raun

ALRAUN

Kohati katkendliku, kohati väga sujuva kujundiga minimalistlik luuleraamat. Pealtnäha lihtne tekst, mida loed kui argiluulet, aga mingil hetkel hakkab tekkima nii palju allhoovusi, et tuleb raa­mat käest panna. Pärast hetkelist puhkust tuleb edasi kaevuda, veel sügavamale. Kujundus Marek Allvee. Verb, 2005. 96 lk.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht