Tule TUUMALE!

TUUM on kolmandat aastat toimuv võistlus, milles iga osaleja saab panna proovile oma oskuse teha maksimaalselt 200-sõnaline kokkuvõte žürii antud pikemast tekstist.Võistlus algab reedel, 26. septembril ja lõpeb laupäeval, 27. septembril.

26. septembri hommikul kell 9.15 avatakse Vikerraadio kodulehel (vikerraadio.ee) tekst, millest tuleb kokkuvõte teha. Valmis kokkuvõte tuleb sisestada samale leheküljele ja saata hiireklõpsuga minema. Viimane aeg oma töö ära saata on 27. septembril kell 18.
Parimatele on auhinnad: esimene auhind 100 eurot, lisaks mitu teist ja kolmandat auhinda väärtusega 50 eurot ja 25 eurot.
Mis on sel aastal uut? Sel aastal on võistlusel kaks tähtsat uuendust. Esiteks, osaleda saab ka võistkonnana. Võistkonna võib moodustada kool, klass, perekond, sõpruskond jne. Võistkonna suurus on vaba.
Teiseks, parimale kooliõpilasele antakse eriauhind.
Kellele seda vaja on? Kokkuvõtteid peavad tegema õpilased koolitunnis, üliõpilased seminarides, teadlased artikleid kirjutades, ametnikud, projektide kirjutajad, ajakirjanikud, veebitoimetajad, referendid tööl. TUUM on hea võimalus oma oskusi proovile panna ja teistega võrrelda.
Mida nõuab kokkuvõtte tegemine? See nõuab oskust tekstist aru saada, sellest tuuminfo üles leida ja tulemus lugejale selgelt edasi anda. Selle juures on vaja jälgida:
– et algse teksti mõte ei moonduks;
– et tulemus oleks objektiivne ja esitaks teksti autori mõtteid, mitte refereerija arvamusi;
– et kokkuvõte oleks lugejale või kuulajale arusaadav ka ilma originaaltekstita;
– et tekst oleks keelelt tihe, lihtne, selge, täpne ja kirjavigadeta.
Enne võistlust annab žürii soovitusi ja pärast võistlus pakub analüüse. Jälgige meid ERRi kodulehel ja sotsiaalmeedias.
Kokkuvõttevõistluse korraldavad haridus- ja teadusministeerium, rahvusringhääling ning Tartu ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituut koostöös emakeele seltsi ja emakeeleõpetajate seltsiga.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht