Ajaloomuuseum tähistab digikultuuriaastat “Muuseumiminutitega”

“Muuseuminutid” toovad 90-sekundilistes klippides teieni kümme märgilist eset meie kogudest.

Üks märgilistest esmetest – surmatud mõõk. AM _ 29884 A 580:4334

“Muuseuminutid” toovad 90-sekundilistes klippides teieni kümme märgilist eset meie kogudest. [caption id="" align="alignnone" width="450"] Üks märgilistest esmetest – surmatud mõõk. AM _ 29884 A 580:4334[/caption]  Surmatud mõõk, mänguautomaat, nunnasõrmus, praksinoskoop, punapropaganda… Üks tavalisena tunduv ese võib peegeldada tervet ajastut ja rääkida loo elust enesest. Ajaloomuuseum teadurid ja näituste kuraatorid toovad digikultuuriaastal teieni “Muuseumiminuti” videoklipid, kus populaarteaduslikus võtmes tutvustatakse kümmet eset ja lugu muinasajast 1990. aastateni, Eestist, Kamtšatkalt ja Saksamaalt. 90-sekundilised klipid on varustatud eestikeelsete subtiitritega sobides vaegkuuljatele ja ilma helita vaatamiseks. Klipid valmisid koostöös Motor Agency´ga, täname projektijuht Helen Küppast ja režissöör Jaak Kilmit. Samuti sobivad „Muuseumiminutid“ koolitundides näitamiseks ja on õpetajatele abiks õpilaste uurimistööde ainese ergutamiseks.   “Muuseuminuteid” saab vaadata siit! Kõik klippides näidatud esemed on eksponeeritud ka meie püsinäitustel „Visa hing. 11 000 aastat Eesti ajalugu" Suurgildi hoones, "Minu vaba riik" Maarjamäe lossis ja "Duubel ÜKS" Filmimuuseumis.  

 Surmatud mõõk, mänguautomaat, nunnasõrmus, praksinoskoop, punapropaganda… Üks tavalisena tunduv ese võib peegeldada tervet ajastut ja rääkida loo elust enesest. Ajaloomuuseum teadurid ja näituste kuraatorid toovad digikultuuriaastal teieni “Muuseumiminuti” videoklipid, kus populaarteaduslikus võtmes tutvustatakse kümmet eset ja lugu muinasajast 1990. aastateni, Eestist, Kamtšatkalt ja Saksamaalt.

90-sekundilised klipid on varustatud eestikeelsete subtiitritega sobides vaegkuuljatele ja ilma helita vaatamiseks. Klipid valmisid koostöös Motor Agency´ga, täname projektijuht Helen Küppast ja režissöör Jaak Kilmit.

Samuti sobivad „Muuseumiminutid“ koolitundides näitamiseks ja on õpetajatele abiks õpilaste uurimistööde ainese ergutamiseks.

 

“Muuseuminuteid” saab vaadata siit!

Kõik klippides näidatud esemed on eksponeeritud ka meie püsinäitustel „Visa hing. 11 000 aastat Eesti ajalugu” Suurgildi hoones, “Minu vaba riik” Maarjamäe lossis ja “Duubel ÜKS” Filmimuuseumis.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht