Alisa Jakobi “Emotsionaalsed maastikud, vol. 4“

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Emotional landscapes_Saaremaa_A3Alates 11.septembrist 2015 on Rakvere PÄTSI pitsakohvikus (Vilde tn 4) avatud ALISA JAKOBI näitus “Emotsionaalsed maastikud, vol. 4“.
Näitusega soovib autor esitleda inimese suhestumist loodusesse, avades võimaliku vaatenurga läbi oma kogemuse. Valitud teosed väljendavad kunstniku mitmetahulisi emotsioone teoste valmimise ajal. Autor esitab endale küsimuse: “Kas loodus pakub lahendust emotsionaalsetele seisunditele?”
Kunstnik kujutab maastikke, mis peegeldavad autori tundeelu. Kas maalitud vaated on tegelikult loodus või hoopis pilt kunstniku elustenaariumist? Kunstniku valitud loodusmotiivid jõuavad lõuendile juba uute tähendustena, millest on saanud maastikuvaadete asemel hoopis isiklike emotsioonide peegeldus.
Lisaks varasematele väljapanekutele on autor täiendanud näitust Makedoonia motiividega ning Muhu vaadetega, kus viirastuvad hämaruses maalitud salapärased kujutised.
Teoste valmimisel on kunstnik soovinud jätta kõrvale reaalsuse, ta on lasknud fantaasial end haarata. Lõuendile jõuavad salapärased kujundid ja varjud, mis on tekkinud veidi juhusliku pintslitöö käigus. Sellest tingituna on näituse pealkirjaks “Emotsionaalsed maastikud”, mis on juhitud sisemisest jõust ja maalimisel vallanud tunnetest.
Loodus pakub inspiratsiooni ja lohutust, võimaldades kuulata oma sisemist häält. Tänapäeva urbanistlik elustiil on liiga kiire, mis jätab vähe ruumi endaga üksiolemiseks.
Alisa Jakobi lõpetas 2005.a Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini erialal ja kaitses 2010 Tallinna Ülikoolis magistrikraadi kunstiõpetuse erialal. Ta tegutseb kunstniku, graafilise disaineri ja kunstiõpetajana. Ta on Eesti Meediakunstnike Ühingu ja kunstiõpetajate ühingu EstSEA liige.
Näitusel on maalid ajavahemikus 2013–2015.
Näitus on avatud 11.09 – 5.12.2015
Näitust korraldab Rakvere Galerii
www.artjakobi.com

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht