Angela Maasalu unistuste koobas Hobusepea galeriis

Kolmapäeval, 06.11.2019 kell 18.00 avab Angela Maasalu Hobusepea galeriis isiknäituse „Koobas unustatud unistustele”.

Things are
changing; things are starting to
spin, snap, fly off into
the blue sleeve of the long
afternoon. Oh and ooh
come whistling out of the perished mouth
of the grass, as things
turns soft, boil back
into substance and hue. As everything,
forgetting its own enchantment, whispers:
I too love oblivion why not it is full
of second chances. Now,
hiss the bright curls of the leaves. Now!
booms the muscle of the wind.

Mary Oliver „Twelve Monos”, 1979

Näituse pealkiri on laenatud Werner Herzogi filmist „Cave of Forgotten Dreams” („Unustatud unistuste koobas”, 2010). Film räägib maailma vanimatest seni avastatud koopamaalingutest Chauvet’s Lõuna-Prantsusmaal. Kunstnik loob näitusel kujundi nö isiklikust koopast, paigast meie sügaval sisimas, kuhu jätame kõik mälestused ja unistused, nii need, mis täitusid kui ka need, mis luhtusid. Angela Maasalu loomingule on omane värvikas jutustus, metafooride rikkus ja muinasjutulisus. Tema julge kujutlus-võime laseb piltidel kujutada samaaegselt nii õudu kui ka ilu. Maalide pealkirjad nagu „Mälu pale”, „Sa pead elada tahtma!” ja „Mul on kahju, et me kunagi koos kalale ei jõudnud” annavad aimu kunstniku huvist ja võimest kõneleda nii pildi kui sõna kaudu.

„Ta kasvas üles ühes väikeses linnas. Kõik, mida ta soovida oskas, oli olla kõigi poolt armastatud. Hiljem ihkas ta vaid kuulsust ja raha ja elada ilusas suures majas, kuhu mahuks kiik tuppa ja koer muidugi ka. Raha tundus kindlam väärtus kui inimesed ja armastuse unustas ta sootuks.
Maja, kus ta üles kasvas, oli ümbritsetud nii paljude puudega, et ükskord ütles ta klassikaaslane: „Ma arvasin, et seal pole juba ammu kedagi elanud, või kui ongi, siis saab see olla vaid nõid.”. Aga tema jaoks oli aed saladus, maagiline ja tume kuningriik, samas ka vangla, mida ta ei tahtnud kellelegi näidata.
Kogu elu jooksul tundis ta, et mäletab kõike, mis temaga kunagi juhtunud on. Peab meeles iga mälestust, nii mõru kui ka magusat. Tundis mälestuste raskust ja talumatut nostalgiat. Võimalik, et ta oli säärase, minevikus uneleva meele pärinud oma isalt, kes mõtles tihti möödunust ja kartis nii väga surma, et ei julgenud kunagi õieti eladagi.”

Angela Maasalu
Angela Maasalu on Londonis elav ja töötav, Eestis sündinud ja kasvanud kunstnik. Maasalu omandas bakalaureuse kraadi Tartu Ülikooli maaliosakonnas (2012) ja magistrikraadi Eesti Kunstiakadeemia maali erialal (2015). Õpingute ajal täiendas ta end Londonis, Central Saint Martins College’is (2013–2014). Tema eelmine isiknäitus „Throbwerk“ (koos Kate Lyddoniga) toimus k.a. Tallinna Kunstihoone galeriis. Maasalu on kahel korral, viimati tänavu, nomineeritud Sadolini kunstipreemiale.

Näitus on avatud kuni 25. novembrini 2019.

___________________________________________________
Hobusepea galerii
Draakoni galerii
http://www.eaa.ee/hobusepea
http://www.eaa.ee/draakon
Hobusepea 2
Tallinn 10133

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht