Arhitektuurimuuseumis avatakse näitus „Ruumidiplomaatia. Eesti välisesinduste interjöörid“

16. augustist ootab Eesti Arhitektuurimuuseumis külastajaid näitus “Ruumidiplomaatia. Eesti välisesinduste interjöörid”. Eesti Sisearhitektide Liidu eestvedamisel on kuraator Karin Paulus koostanud ülevaate Eesti Vabariigi saatkondade, residentside ning muude esindusruumide sisearhitektuurist.

Välisesinduste pidamine on Eestile elutähtis investeering ning loogiline, et esinduste interjöörid kõnelevad sellest kes me oleme, kuhu me kuulume, mis on meile oluline.

Päris esimese uue saatkonnahoone lasi noor Eesti Vabariik ehitada Helsingisse Konstantin Bölau projekti järgi. Meie kaasaegset Eestit – moodsa, julge ning haritud ruumikultuuriga riiki – on aidanud tutvustada uued hooned nii Vilniuses kui ka Pekingis.

Üksteise järel on nii ajaloolised kui ka uued saatkonnad saanud silmapaistva sisearhitektuurse lahenduse. Ruumidiplomaatia näitusel tutvustatakse Margit Arguse, Eero Jürgensoni, Pille Lausmäe-Lõokese, Liisa Põime, Kadri Tamme, Tiiu Truusi ning teiste põnevate autorite loodut. Samuti on näha välisesindustes kasutatud eesti disaini ja tarbekunsti.

Näituse kuraatori, kunstiteadlase Karin Pauluse sõnul üllatas teda meeldivalt kui teadlikult sisearhitektid mööbli, vaipade, materjalide, kunsti ja atmosfääri abil on toonud välja Eestile omase. „Vastavalt asukohale kasutatakse täiesti erinevaid võtteid – Abu Dhabis 3D-prinditud sõlgi, Singapuris puukoort ja mükoplastist pinke, Brüsselis šikki euroopalikkust,“ toob ta näited. „Tõesti kõik tabavad samas oskuslikult selle väikese, maitsva ja kõige parema metsmaasika moodi maa, millest rääkis president Toomas Hendrik Ilves, olemust,“ iseloomustab Karin Paulus.
Arhitektuurimuuseumi direktor Triin Ojari sõnul on näitus hea võimalus heita pilk oma riigi saatkondadesse, kuhu me kodanikena pigem ei satu: „Saatkondade kujunduses kohtuvad ruum ja võim, saame pildi sellest, kuidas eestlased ise end maailmas näidata tahavad.“

Näituse eestvedaja on Eesti Sisearhitektide Liit, idee autorid Eero Jürgenson, Tiiu Truus ja Pille Lausmäe-Lõoke. Kuraator on Karin Paulus, kujunduse autor Mari Kurismaa ning graafilise disaini lõi Mari Kaljuste. Toetuse eest täname Kultuurkapitali ja välisministeeriumi.

Näitus on Rotermanni soolalaos avatud 16. augustist 15. oktoobrini 2023 ja selle raames toimub kuraatorituure ning seminar, valmimas on ka trükis “Ruumidiplomaatia”.

NB! Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamise päeval, pühapäeval, 20. augustil, on muuseum ja näitus ruumidiplomaatiast avatud kell 11–18. Kell 14 algab kuraatorituur näitusel “Ruumidiplomaatia. Eesti välisesinduste interjöörid”. Sissepääs muuseumipileti ja Muuseumikaardiga.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht