Arteground avab Rahvusvaheliste Hansapäevade kunstisündmused

Dag Wallin

Dag Wallin

Kolmapäeval, 20. mail kell 17 avatakse Viljandi Linnaagaleriis ARTEGROUND Balti kunstifestival 2015 ja näitus “Tõlgendades Rothkot”.
Avamine juhatab sisse Rahvusvaheliste Hansapäevade (4.-7.06.2015) raames toimuvad kunstisündmused Viljandis.
Kunstifestivali ARTEGROUND on Viljandis peetud alates 2010. aastast. Tänu peagi algavatele Rahvusvahelistele Hansapäevadele on Arteground seekord oma haaret laiendanud ning kaasatud on kunstnikke mitmest Läänemere riigist.
Näituse “Tõlgendades Rothkot” keskne idee on ühendada Baltimaade ja Põhjamaade kunstnikke. “Tõlgendades Rothkot” esitab osalevatele kunstnikele väljakutse, kuidas Mark Rothko modernismi kaasajas interpreteerida. Samas peegeldab väljapanek stilistilisi erinevusi või sarnasusi ning arengusuundi  Põhjamaade ja Balti kaasaegses kunstis.
OSALEVAD KUNSTNIKUD:
Annikka Arvidsson (Rootsi), Mikael Arvidsson (Rootsi), Madara Gulbis (Läti), Jari Järnström (Soome), Anita Kalnina (Läti), Juss Piho (Eesti), Maris Upzars (Läti), Mika Vesalahti (Soome), Mia Waire (Soome), Dag Wallin
(Rootsi)

Madara Gulbis

Madara Gulbis

Ajakava: 20. mail kell 17.00 näituse avamine Viljandi Linnagaleriis 21. mail kell 17.00 performance Uku Keskuse ees (Tartu tn 41).
Liivajoonistuse etendus Soome kunstnike rühmituselt „Joonistusklass“.
ARTEGROUND ART FESTIVAL 2010-2015
Arteground kunstifestival on ellu kutsutud Soome kunstnike poolt, kes on alates 2010. aastast esinenud näituse ja tegevuskunstiga Eestis Viljandis ning ka Saksamaal Berliinis ja Rootsis Ölandis. Projektide käigus vahetuvad kunstnikud ja tegevused. Eesmärgiks on tutvustada Soome kaasaegset kunsti, luua tihedamaid kunstisidemeid ning ületada kunstipiire.
Näitus Viljandi Linnagaleriis asukohaga Tallinna tn 11/1, jääb avatuks kuni 3. juulini.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht