Ashot Jegikjani maalide näitus: MUMMUISTLIK RUUM

‘Hommik’, 2018, Jegikjan, õli ja lõuend

Jakobi galeriis 02.05-31.05.2018
****AVAMINE 25.04. 2018 KELL 18:00****

Ashot Jegikjan:
„Kunsti jaoks on oma aeg.
Aeg seista valge lõuendi ees,
Aeg hakata maalima – aeg maal avalikkuse ette tuua,
Aeg esmakordselt pilti vaadata ja aeg sellesse armuda.”

Mummuism – see on mõned mummud pildil. Need mummud võivad olla poeetilised. Mummude lõuendile maalimise protsessis tavaliselt mingit erilist süsteemi pole.
Jegikjani maalid on maailmadest, mille nähtavaks tegemine on kunstniku seisund. See on segu postimpressionistlikust ja ekspressionistlikust kujundikeelest. Ekspressionistlike figuuride tagaplaan on Jegikjanil tavaliselt abstraktne. Argiste olukordade poetiseerimine ning eri seisundite ja meeleolude jäädvustamise soov on üks tema kunsti loomise ülesanne. Maalimise kaudu muutuvad kunstnikul tema mineviku asjad – neist kaob negatiivsus. Maal on tema jaoks ka selleks, et aja kohalolek muutuks nagu nähtamatuks. Kunstnik on öelnud, et mõnikord juhtub, et aeg möödub märkamatult.
Jegikjani maalidel kohtab unistuslikkust ja õrnust. Nagu ta ütleb: “Ja tihti juhtub nii, et vaataja vaatab pilti ja tunneb, et tema arusaam sellest, mis on siin ja praegu läheb kokku kunstniku arusaamaga, mis on siin ja praegu.” Jegikjani maalidel on näha, et kunstnikul õnnestub lõuendil siirust väljendada. Tema mummuistlik looming sisaldab endas hulgaliselt tundeid ja loomingulist vabadust. Ühel hetkel avastas kunstnik, et tal on autonoomne arvamus asjadest ja ta tunneb end seetõttu väga õnnelikuna. Jegikjanil õnnestub siduda vaatajad oma maalidega ning mida enam vaatajad puutuvad kokku tema kunstiga, seda rohkem nad mõistavad kunstniku loomingulist maailma.
Ashot: „Loominguline protsess ja muusa on nagu oma vaimse ja inimliku olemise deklaratsioon eluteekonnale! „

Jakobi galerii
Jakobi 52, Tartu

K-R 13-18; L 12-15

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht