Kolm uut näitust Tartu Kunstimajas

Laupäevast, 22. jaanuarist on Tartu Kunstimajas avatud kolm uut näitust: suures saalis Britta Benno isikunäitus „Saamisest maa(stiku)ks”, väikeses saalis Kelli Gedvili isikunäitus „Nahahooldus“ ning monumentaalgaleriis Sven Parkeri ja Roman-Sten Tõnissoo ühisnäitus „Kujutlusi mittevabaduses“.

********************************************************************************

Britta Benno „Saamisest maa(stiku)ks”

Tegemist on Britta Benno doktoritöö loomingulise osa kolmanda näitusega, mis seab peategelaseks seni taustarolli täitnud maastiku. Kujund abstraheerub ning arhitektuur taandub lavalt. Esile kerkib kihiline maastik, maakoore kivimid paljastuvad mullakihi alt. Mineraalide agentsuse kaudu avaneb ühtlasi posthumanistliku filosoofia kristalliseerumine Benno loomingulises (enese)mõtestamises.

********************************************************************************

Kelli Gedvil „Nahahooldus“

Näitus keskendub viisidele, kuidas virtuaalsed ja füüsilised tööriistad muudavad inimnaha kui materjali väljanägemist ja tekstuuri. Ebakõla reaalse ja manipuleeritud naha tekstuuri vahel tekitab soovi pürgida tehislike ilustandardite poole ning reklaamitavad tooted näivad vaatajaile ebamaiste võlusalvidena. Näitusel olevate materjalide kaudu näeme, kuidas võltsvisuaalidest mõjutatud painav soov nahka parandada võib panna meid unustama selle reaalset ja loomulikku tekstuuri ning eripära.

********************************************************************************
 

 

Sven Parker ja Roman-Sten Tõnissoo „Kujutlusi mittevabaduses“

Näitus võtab analüüsida une ja unetuse kujutelmad ning uute reaalsuse-koordinaatide poole püüdlemise potentsiaali, uurides samaaegselt ühiskonnast väljalibisemise paradokse. Näitusel käsitletav mõiste unfreedom ehk pelevinlik mittevabadus tähistab paradoksaalsena näivat vabadust, mis on oma sisult režiimi ümber konstrueeritud mulaaž vabast elust.

Näitused jäävad avatuks 20. veebruarini..

www.kunstimaja.ee
Tartu Kunstimaja (Vanemuise 26) on avatud K–E 12–18. Näitused on tasuta.
Tartu Kunstimaja näitusetegevust toetavad Tartu Linnavalitsus ja Eesti Kultuurkapital.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht