Meiu Münt Pärnu Linnagalerii Kunstnike Majas

Meiu Mündi nätius DÉJÀ VU on avatud Pärnu Linnagalerii Kunstnike Majas.

Déjà vu’ks nimetatakse järsku tekkivat erilist tugevat tunnet, kui sündmus või seisund, mida hetkel koged, näib olevat olnud ka varem, kuid kas see tegelikult ikka on nii olnud või mitte, pole kindel.
Märksõnad, mis ühendavad ja iseloomustavad minu viimaste aastate loomingut, on järgmised: objektiivne reaalsus versus meelepete – teatud mõtte- ja käitumismustrite kordus ja nende pidev teadlik või ka ebateadlik kordamine elus – „alaarenenud“ alateadvuse diktaat –nõiaringid – uni – üksindus – hirm – igatsus ja unustus – unustuse igatsus – lootus – lohutus – lunastuse ootus – déjà vu.

„Paber, millele olen joonistanud, oli aastakümneid pööningul rullis seisnud ja koltunud, enne kui minu kätte jõudis. Kolletunud pind ja rebenenud servad kõnetasid mind ning abiks võttes akrüüli, grafiidi, söe ja pastelli, sai aastal 2009 alguse maaliliste joonistuste sari, mis on täienenud siiani.“
Näitusel on eksponeeritud maale aastatest 2005 – 2014, juurde lisatud  tekstid avavad pilte veidi  sõnaliselt,  kuid samas võivad tekitada ka lisaküsimusi.

„Vahel on nii, et sõnast jääb puudu, andmaks edasi mõnd emotsiooni, mõtet, mälestust – siis pean joonistama või maalima, et neist vabaneda. Mõnikord on jälle vastupidi – joonest ja värvist jääb vajaka, et kogetut edasi anda ning vabaneda painajatest, siis tuleb mul leida sõnad ja need kirja panna. Nii hakkavad sõna ja pilt elama oma elu ja mina olen neist omamoodi vaba. Ainest joonistamiseks, maalimiseks ja  kirjutamiseks olen leidnud ja leian jätkuvalt elust ja inimestest enese ümber ja kõrval. „

Rohkem infot Meiu Mündi kohta on leitav:
meiu.future.ee,  meiumynt.blogspot.com

29.01.- 22.02.2014
Pärnu Linnagalerii Kunstnike Majas
(Nikolai 27)

Näitus jääb avatuks kuni 22. veebruarini.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht