Kümnes Hiiu Folk tuleb juba sel nädalal

Kümnes pärimusmuusikafestival Hiiu Folk saab alguse juba sel neljapäeval 17. juulil. Nelja päeva jooksul esineb üle 200 muusiku, toimuvad loodusmatkad ning erinevates töötubades saab tundma õppida meie rahvapärimust.

Festival saab alguse neljapäeval Kärdla lauluvalal, kus astuvad üles Laura Remmel, Kõrsikud, Kaitseliidu orkester jpt. Reedel ja laupäeval kandub põhipidu üle Kassarisse, kus kadakate vahel kiigeplatsil kuuleb esinemas Islandi bändi Ylja, Jaan Tättet ja Udupasunat, Chalice’i, Justamenti, Jäääärt, Diskreetse Mango Triot. Samal ajal toimub aga esinemisi kõikjal mujal üle Hiiumaa, näiteks kuuleb Kärdlas ja Käinas Rootsist pärit viiuldajat Daniel Wikslundi ja kitarristi Jonas Strandgårdi.

Pühapäev on kirikukontserdite päralt. Alustame Käina kirikuvaremetest ja sõidame päeva jooksul läbi seitse Hiiumaa kirikut. Kärdlas esineb Laura Remmel, kes on teinud Hiiu Folgi puhuks eraldi kava vanadest kiriklikest rahvalauludest, Kassari kabeli esitab oma loomingut Henry Laks jne. Kui tuleb kokku piisavalt huvilisi, siis paneme tööle kirikukontserdite bussi, mis viib kuulajad sinna kuhu vaja. Registreerida saab koduelehel.

Mitmed tänased esinejad on Hiiu Folgil ka varem üles astunud ning meenutavad neid käike soojade tunnetega. Näiteks Jaak Johanson, kes astub reedel üles Kokkukukkumise ridades, on mõtisklenud nii: “Hiiu Folk on minu arust just üks neid sündmusi, mis meenutab mulle justkui mõne kauni õiega taime mugulat — see on justkui natuke mulla-alune ja salajane.”
Anu Taul aga, kes esineb nii avaõhtul kui reedel Kõpu tuletornis, räägib: “Minu kui lõuna-eestlase jaoks on Hiiumaa päris eksootiline paik. Hiiu Folgil käimine igal suvel saamas lausa traditsiooniks. Need on mõnusalt kulgevad päevad kaunis looduses kauni muusikaga. Mulle meeldib, et see pole õllefestival valju tümakaga vaid festivad, mis oma olemuselt sulandub ideaalselt loodusmiljöösse. Seda ma Hiiu Folgi juures just kõige enam naudingi.”

Juba kümnendat korda toimuva peresõbraliku ja alkoholivaba festivali peateemaks on sel aastal Põlvest põlve. “Hiiu Folgi eesmärk on algusest saadik olnud pärimusmuusika ja pärimuse hoidmine. Ka muusika, mida siin kuuleb, on meieni jõudnud põlvest põlve,” selgitab festivali peakorraldaja Astrid Nõlvak tausta. Põlvkondadade vaheliste sidemete hoidmine ja loomine on oluline ka festivali kõrvalprogrammides. Näiteks toimuvad siin mitmed töötoad, kus õpivad külg-külje kõrval pilli ja tantse väikesed ja suured ning ka festivali avapeaoks valmiv tantsuetendus on sellest teemast inspireeritud.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht