Eesti taasiseseisvusaja laste- ja noortekirjanduse ülevaade sai kaante vahele

10. septembril kell 15 esitletakse Eesti Lastekirjanduse Keskuses raamatut “Eesti laste- ja noortekirjandus 1991-2012″. Artiklikogumik on esimene teos, mis süsteemaatiliselt kirjeldab ja analüüsib taasiseseisvusaja eesti lastekirjanduses toimunud protsesse.


Raamatu kümme artiklit annavad ülevaate lastele mõeldud ilukirjanduse põhiliikidest ja žanritest, aga ka aimekirjandusest ja ajakirjandusest. Lisades on esitatud Eesti lasteraamatutoodangu statistika ning lastekirjanduse auhindade ja võistluste loetelu. Pildimaterjal annab mõningase ettekujutuse vaadeldava perioodi lasteraamatukujundusest ja -illustratsioonist.
Kogumiku autorid on Eesti Lastekirjanduse Keskuse juures tegutseva lastekirjanduse uurijate töörühma liikmed Krista Kumberg, Ilona Martson, Ave Mattheus, Mari Niitra ning töörühma juht ja ühtlasi kogumiku peatoimetaja Jaanika Palm.
“Ettevalmistused raamatu ilmumiseks algasid peale “Lastekirjanduse sõnastiku” valmimist”, kirjeldab Jaanika Palm. “Töö oli mahukas, aeganõudev ja keerukas, kuna materjal oli värske ning puudusid varasemad uurimused, millele toetuda. Samuti asendati lastekirjanduse uurimuses valitsenud autorikeskne lähenemine laiemale lugejaskonnale huvitavamate vaatenurkadega. Nii järgibki peatükkide liigendus kas laadi põhimõtet (reaaleluline vs. fantastiline), arvestab žanrispetsiifika (luule, aimekirjandus, ajakirjandus jms), teema (ajalooaineline kirjandus) või sihtgrupi vanusega (väikelastekirjandus, noortekirjandus)”.
Eesti Kirjanduse Keskuse juht Triin Soone lisab : “Keskuse üks olulisemaid rolle on meie lastekirjanduse ajaloo jäädvustamine ja tutvustamine. Nii esindusliku kogumiku koostamine oli meile kahtlemata ambitsioonikas ja mahukas ettevõtmine. Mul on väga hea meel, et see sündis Eesti parimate lastekirjanduse uurijate ja asjatundjate ühistööna.”
“Eesti laste- ja noortekirjandus 1991-2012” on mõeldud uurijatele, üliõpilastele, raamatukoguhoidjatele, kooli- ja lasteaiaõpetajatele, lapsevanematele – kõigile, kel sügavam huvi lastekirjanduse vastu.
Eesti Lastekirjanduse Keskus on keskne teaduslik eriala- ja infoasutus lastekirjanduse alal ning arendus- ja kutsealase nõustamise keskus lapsi teenindavatele raamatukogudele. Keskuse peaeesmärgiks on eesti lastekirjanduse kogumine ja säilitamine ning tutvustamine ja vahendamine kodu- ja välismaal.

http://www.elk.ee/

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht