Artjom Babitski “Sadul” Hop galeriis

Hop

Artjom Babitski
SADUL
24.01. – 29.01. 2013
Hop galerii
Tallinn

Näituse avamine neljapäeval 24. jaanuaril kell 17.00.

„Sadul“ on Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti osakonna magistrandi Artjom Babitski magistritöö praktiline osa – eksperimentaalne projekt mis visualiseerib ja vormib töö teoreetilist osa – uurimust sadulast, selle funktsioonidest ja muutumistest läbi ajaloo.

Hop galeriis eksponeeritud sadul oma vormilt ja olemuselt nagu sadul ikka…kuigi peidab endas uue ajastu tehnoloogilisi arenguid. Muutunud on ka sadulakandja – hobust on asendamas „raudratsu“ mis oma anatoomilistes iseärasustes ei ole nii nõudlik kui luust ja lihast loom.

Magistritöö juhendaja on prof. Lennart Mänd.

Artjom Babitski­: Sadul on üks paljudest esemetest, mis meid igapäevaelus ümbritsevad ning millele me just ülemäära suurt tähelepanu ei pööra. Need esemed on seal olemas, nad teenivad truult meie igapäevavajadusi ning tegelikult mõistame nende olulisust alles siis, kui nad katki lähevad või ära kaovad. Ent iga eseme taga on lisaks nende praktilisele väärtusele veel midagi – see on nende lugu. Lugu sellest, kuidas nende olemasolu alguse sai ning kuidas nad on läbi aastakümnete või -sadade meieni jõudnud. Ka sadulal on oma lugu. Sadul oli arvatavasti olemas, kui inimesed alles sooritasid oma esimesi samme tõeliste tsivilisatsioonide loomisel. Ta oli seal, kui suured sõjad ja kohutavad haigused üle maa käisid. Ta oli olemas, kui auto oma esmasõitu tegi ning sellele vaatamata on ta olemas ka tänapäeval. Sadul on sild, sild erinevate aegade, erinevate väärtuste, erinevate vajaduste vahel. see, mida me tänapäeval nimetame sadulaks, on läbinud pika arengutee mitmete sajandite jooksul ning see areng kestab edasi. Ent samas on ta ka traditsioonide kandja – ta räägib meile ajast, mil hobune oli kiireim vahend jõudmaks punktist A punkti B. Sadul oli see, mis muutis teekonna ratsaniku jaoks mugavaks, mis lubas tal pikki tunde, vahel isegi päevi järjest sadulas olla, et saavutada oma eesmärk, et jõuda oma sihtpunkti. Ja vaatamata sellele, et palju aega on möödunud, leiab sadul endale tänapäeval taas kord väljundi küll veidi teistsuguse ratsu seljas kui varem. See ratsu ei küsi heina ning ei väsi, kuid sellegi poolest on tema eesmärk sama – viia ratsanik kohale. Ja ükskõik, kas see sihtpunkt on siinsamas, ümber nurga või on ta hoopis teises Euroopa otsas, ratsaniku jaoks peab teekond ikka mugav olema. Seega on sadul see, mis ühendab kõiki ratsanikke, kõiki teelolijaid läbi aastasadade ja -tuhandete. Ta on see püsiv joon, mis seob kõik rändurid läbi ajaloo üheks tervikuks ning aitab neil jõuda sinna, kuhu nad soovivad. Ja kuigi ratsanik tihti ei mõtle sellele, on just sadul see, mis garanteerib selle, et me reisi lõpetades meenutame teekonda hea sõnaga…

Näitust toetab Fury Art OÜ

Tähelepanu! Näitus on avatud vaid 6 päeva.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht