Dagmar Kase Linnagaleriis

Dagmar Kase näituse "lavastatud etendus/staged performance" avamine kolmapäeval, 17. septembril 2014 kell 17 Tallinna Linnagaleriis.

Isikunäitus “lavastatud etendus/staged performance” on edasiarendus kahest eelnevast näituseprojektist. Esimeseks edasiarendusallikaks on 2011. a. Aatrium galeriis toimunud näitus “sugude substitutsioon”, mille keskseteks küsimusteks olid soostereotüübid, sugupooletunnetus ja teksti sooline kuuluvus. Teiseks allikaks saab nimetada eelmisel aastal Draakoni galeriis ilmavalgust näinud projekti “reaalne oht?”, mille keskmes olid küsimused: milline on tüdruk ja poiss, naine ja mees, miks on parem olla tüdruk/naine ja miks on parem olla poiss/mees ning millised tegevused on justkui sobilikumad tüdruku/naise ja poisi/mehe jaoks?

Antud näitus lisab eelmainitud küsimuste juurde muu hulgas alljärgnevad teemad: isiku (iseloomu)omaduste ja väärtuste määramine visuaalsel ja teda ümbritseva (aimatava) keskkonna (tänav, köök jne) baasil, soorollide jõustamine Eesti koolides I kooliastme (I–III klass) eesti keele ja inimõpetuse õpikute ja töövihikute kaudu ning 6–10-a. laste unistusametid.

Ameerika näitleja, drag queen, modell, kirjanik ja laulja RuPaul on öelnud: “Me sünnime alasti, ülejäänu on lavastatud etendus.” Lisaksin omalt poolt: “jah, etendus on lavastatud, aga on väga oluline, kes lavastab, millal lavastab, kuidas lavastab ja millise eesmärgiga lavastab ning millal ja millisel määral saame me ise (kaas)lavastajad olla.”

Näitus jääb avatuks 12. oktoobrini 2014.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht