Eesti kunstnikud osalevad Venemaa suurimal graafikabiennaalil

Katri Lätt

Eesti kunstnikud Aapo Ilves, Peeter Laurits, Martin Pedanik ja Mats Õun osalevad oma töödega Novosibirski biennaalil, Venemaa suurimal ja olulisimal rahvusvahelisel kaasaegse graafika näitusel. 

Biennaalil on esindatud traditsioonilised trükitehnikad, uudseid materjale kasutavad eksperimentaalsed graafikavormid ning fotokunst. 2 kuud vältaval suurnäitusel on väljas 250 kunstniku tööd 27-lt maalt, sealhulgas Suurbritanniast, Gruusiast, Ungarist, Itaaliast, Poolast, Belgiast, Saksamaalt USA-st, Israelist, Slovakkiast, Taist, Hiinast ja Jaapanist. 

Eesti kunstnikud osalevad biennaalil esimest korda ning seda Eesti-Soome kuraatorprojekti raames. 

Projekti kuraatoriteks on Katri Lätt Soomest Saimaa rakenduslikust kõrgkoolist ja Jelena Shipitsõna Tsheljabinski kunstimuuseumist. Soomlastest on näitusel esindatud Päivi Eronen, Jan Kaila, Marleena Liikkanen, Kirsti Nenye, Tero Puha, Annu Vertanen ja Sofia Wilkman. 

Eesti kunstnike tööd valis välja Matti Miilius. 

11. 09. 2009 avatav Novosibirski biennaal toimub iga 2 aasta tagant ning sel aastal juba 6. korda. 

Bienaalile osalemisele aitasid kaasa Eesti ja Soome Vabariikide suursaatkonnad Moskvas, kelle abita oleks tööde Siberisse toimetamine olnud väga keeruline. Suur tänu Eesti Vabariigi Suursaatkonna klultuuriatashee Helene Tedrele ja Soome Vabariigi endise kultuuriatashe Kerstin Kronvallile!

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht