Esietendub Urmas Vadi “Kus sa oled, Juhan Liiv?”

Neljapäeval, 31. juulil esietendub Alatskivil Liivi Muuseumi rehe all autor-lavastaja Urmas Vadi käe all lavastus "Kus sa oled, Juhan Liiv?"

On möödunud 150 aastat Juhan Liivi sünnist. Statistika järgi viitab kõik sellele, et aeg nii väikese rahva jaoks nagu eestlased, on küps, et võiks sündida uus Juhan Liiv. Me vajame teda, et keegi näiteks meile teed. Sest igasuguseid tekste ja mõtteid on väga-väga palju, nad on laiali pillutatud ja pisendunud nii, et käest kaob järg ja huvi. Me ei tea isegi, millist leiba osta. Meil puudub kontekst ja ülevaade. On pelgalt tunne, et kogu maailm muutub aina enam kättesaamatumaks. Sellepärast just nüüd vajame me kedagi suurt, kedagi ilusat, kedagi südametunnistusega, keda lugeda, kuulata, ja armastada. Meil on sotsiaalne tellimus – Juhan Liiv.

Me ootame Juhan Liivi sel suvel Alatskivil, Liivi muuseumi rehe all. Aga kuidas teda ära tunda? Selleks tulevad kokku Raivo E. Tamm, Aarne Soro, Klaudia Tiitsmaa ja Jaan Pehk. Nad on väga põhjalikult Liivi taastulekuks ette valmistunud. Täpselt õigel ajal ja kohas ta ilmubki.

Etenduste kuupäevad on: 4.08, 5.08, 6.08, 7.08, 11.08, 14.08, 15.08, 16.08 kell 20 ning 17. 08 kell 14.

Autor-lavastaja: URMAS VADI

Kunstnik: LIISI EELMAA

Muusika ja laulud: JAAN PEHK

Näitlejad: RAIVO E.TAMM, AARNE SORO (Teater Ugala), KLAUDIA TIITSMAA (Teater Ugala), JAAN PEHK

Korraldaja: LIIVI MUUSEUM

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht