Helen Melesk Hobusepea galeriis

Elin Kard

Kolmapäeval, 24.10.2012 kell 17.00 avab HELEN MELESK (1980) Hobusepea galeriis isikunäituse „Kus lõpped sina, algan mina“.

Helen Melesk on 2001. aastal lõpetanud Tartu Ülikooli Türi Kolledži keskonnateaduse erialal, 2005. aastal Eesti Kunstiakadeemia fotograafia eriala bakalaureuse õppe, täiendanud end aastatel 2006-2007 Utrechti Kuninglikus Kunstikoolis Hollandis ning kaitsnud 2010. aastal magistrikraadi Eesti Kunstiakadeemias fotograafia erialal. Helen Melesk on alates 2004. aastast osalenud mitmetel grupinäitustel ja projektides ning on Fotokunstnike Ühenduse FOKU juhatuse liige.

Näitus „Kus lõpped sina, algan mina“ on jätk Meleski eelmisele isikunäitusele „Lööme korra majja“ 2010. aastal Draakoni galeriis, milles käsitletav ruumiuurimus keskendus korrale. Seekordne ruumivaatlus käsitleb autori sõnul inimese käitumisharjumusi töökeskkonnas, „minu“, „sinu“ ja „eikellegimaa“ omavaheliste piiride kulgemist ning kokkupuutepunkte. Näitusel on eksponeeritud ka esemed, mis on töökeskkonnas inimestele olulised ja mis on personaalse territooriumi märgistajateks. Esemed mis töösuhte lõppemisel endaga kindlasti kaasa võetakse.

„Tihtilugu pole inimesed teadlikud oma ruumi või territooriumi olemasolust enne, kui keegi väljastpoolt sinna tungib. Antropoloog Edward T. Hall märgib, et lääne kultuuritaustaga inimesed tavatsevad alla suruda tunded, mis neil on seotud oma ruumiga. Tihti mõtleme, et see pole üldse tähtis ning kipume ennast süüdi tundma, millal iganes juhtume ärrituma, kuna keegi on võtnud meie koha. Hall märgib veel, et territoriaalsus kindla koha või ruumi suhtes tavatseb tekkida väga kiiresti. Näiteks kui isik osaleb loengus ning loengu teises pooles on keegi võtnud tema koha, siis tekib tahtmine vaheletikkuja poole saata tõsisem pilk. Vaheletikkuja võib isegi tunnetada pilku ja pärida: „Kas võtsin teie koha?”, mille peale kipume valetama ja ütlema: „Oh, ei”.“

Näitus jääb avatuks 5. novembrini 2012.

Suured tänud: Mirjam, Ulrika, Kati, Marliis, Jaan, Sirje, Mare, Alo, Kärt, Andres, Triin, Agnes, Katrin, Juta, Marco, Reele,        Hello, Aune, Iti, Manuel, Ülle, Elnara, Kersti, Kristina, EKA Fotoosakond, Maie, Kati, Alar, Ragne ja teistele abistajatele.

Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital ja EKA Fotoosakond.

Näituseid Hobusepea galeriis toetab Eesti Kultuuriministeerium.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht