Ilmub Irene Tiiveli raamat “Inglise meel inglise keeles. Keelenäiteid”

Ursula Roosmaa

18. märtsil jõuab maagilise 88. sünnipäeva tähistamiseni Irene Tiivel, kelle sulest ilmub sel puhul aastatepikkuse töö kokkuvõttena ingliskeelsete idiomaatiliste väljendite kogumik “Inglise meel inglise keeles. Keelenäiteid”.

Irene Tiivel on ennekõike tuntud teadlaste õpetajana. Proua Tiiveli algatatud Akadeemiline Inglise Klubi ja Sangastes toimunud Akadeemilise Inglise Suusalaagri tegemised olid omalaadseks inglise oaasiks sügaval nõukogude ajal ning tema erakordse ja pikaajalise inglise keelt ja kultuuri tutvustava pedagoogilise tegevuse eest anti Irene Tiivelile 2003. aastal Inglise kuninganna kõrge autasu, Briti Impeeriumi Orden.

Sel nädalal trükivalgust näinud kogumik inglise idiomaatilistest väljenditest on sündinud ligi poole sajandi jooksul ülestähendatud käsikirjalistest märkmetest, mida oli kogunenud 40 vihiku jagu. Briti Nõukogu ja Eesti Keele Sihatsutuse toel jõudsid need märkmed kaante vahele ja on kättesaadavad nii trüki kui digitaalsel kujul kolmes teadusraamatukogus (Eesti Rahvusraamatukogus, Tallinna Ülikooli Akadeemilises Raamatukogus ja Tartu Ülikooli Raamatukogus).

Irene Tiivel ütleb ise oma raamatu kohta: “ Elavad keeled väljendavad oma emotsionaalset eripära suurelt osalt idiomaatika kaudu…. Toodud materjal, mis on kogutud kirjandusest ja BBC saadete elavast kõnekeelest, väljendab inglise keele emotsionaalset eripära, keele hinge”.

Raamatu esitlus toimub 20. märtsil Irene Tiiveli pikaajalises töökohas Eesti Teaduste Akadeemias.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht