Ilmus „Teatrielu 2013“

Teisipäeval, 2. septembril kell 16 esitletakse Tartus, teatrifestivalil DRAAMA, teatriaasta ülevaateteost „Teatrielu 2013“. Raamatu koostajateks on Hedi-Liis Toome ja Liina Unt.

Teatrielu 2013  aluseks on lai, põhiolemuselt hermeneutiline definitsioon, mis käsitleb teatrit üksteist toetavate, pikaajaliste ja omavahel lõimunud protsesside süsteemina. Käesoleva kogumiku eesmärgiks on tuua esile tendentse, mis toimivad lavastuste taga ja ümber, nii ühiskondlikus kui ka valdkonnasiseses plaanis, olgu selleks teatri funktsioon identiteedi loojana, autoriõigused, tehnika mõju teatri arengule, retseptsioon või majanduslik surve. See kõik  mõjutab kaasaegset teatripilti ja ning nende teemade avamine, mida  Teatrielu pikemat perioodi kokkuvõttev formaat võimaldab, annab loodetavasti uusi võimalusi teatri nähtavaima osa – lavastuste ja rollide – tõlgendamiseks.

Teatrielu 2013 autoriteks on Anneli Saro, Laura Gröndhal, Rait Avestik, Ruth Alaküla, Andres Laasik, Auri Jürna, Ott Karulin, Heili Einasto, Monika Larini, Roland Leesment, Enn Siimer, Laur Kaunissaare, Kerttu Männiste, Berk Vaher ja Piret Verte. Läbi vestlusringi saavad raamatus sõna veel Liisa Hirsch, Ardo Ran Varres ja Ivar Põllu.

Teist aastat ilmub Teatrielus ka Eesti Teatri Agentuuri koostatud Eesti teatrite statistika. Raamatu on koostanud Hedi-Liis Toome ja Liina Unt. Kroonika koostajateks on Tiia Sippol ning Marion Ründal. Raamatu on keeleliselt toimetanud Mari Tuuling ja kujundanud Kersti Tormis. Teatrielu väljaandjaks on Eesti Teatriliit. Väljaanne on trükitud Tallinna Raamatutrükikojas.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht