Juss Piho näitus “Üleminekud” Vaal galeriis

Vaal galerii

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

9. mail kell 17 avatakse Vaal galeriis Juss Piho (s. 1963) näitus „Üleminekud“. Näituse pealkiri viitab kunstniku märgilisele juubelile-50. Samas tähistab näitus ka 20 aastat isiknäitusi. Varem valdavalt figuraalkompositsioone eksponeerinud kunstnik, üllatab täna vaatajat värske käsitlusega maastikumaalist, mida iseloomustab intensiivne värvikasutus ja vormimäng.

Piho on oma maaliloomingus püüelnud lihtsuse poole, varasemale iseloomulik pigem dekoratiivne unelev-romantiline värviudu on üle läinud jõuliseks ja julgeks kujutluslaadiks. Seekord tegeleb Piho rõhutatult viimistletuse teemaga. Näituse keskmeks on üle kaheksa meetri pikk maal-pannoo „Üleminekud“, mille ülesehituses on kunstnik teostuse viinud viimse piirini, kus pildi ületöötamiseni jäänud õhkõrn piir. Piho eesmärk oli viia pingestatus maksimumini. Pannoo kujutab kunstniku enda loodud maastikku, mis algab talvega ning lõpeb sügisega. „Olen püüdnud edastada seda värvide ja kompositsiooni rütmi omal moel, ei ole maalinud natuurist ega kasutanud muid mälumaterjale,“ räägib Piho. Näituse teisel tasandil on esindatud ka figuratiivsed elupildid.

Juss Piho on tunnustust pälvinud nii illustraatori kui maalikunstnikuna. Esimese isikunäituse korraldas 1993. aastal, ülevaatenäitustel esineb juba aastast 1987. Eesti Kujundusgraafikute Liidu liige (2001). Pälvinud vabariikliku raamatuillustratsiooni auhinna aastatel 1999, 2000, 2001, 2002 ja 2003, lisaks terve rea erinevaid auhindu ja diplomeid rahvusvahelistel illustratsiooninäitustel ning kodumaistel konkurssidel.

Näitus on avatud 10.maist 1. juunini.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht