Ka kevadel võib moositeo ette võtta

Ülle Jantson

22.-29. märtsini toimub suvepealinnas ainulaadne ettevõtmine noorema põlvkonna muusikale lähendamisel ja harimisel – Pärnu Kontserdibüroo ja Pärnu Filharmoonia kutsuvad juba seitsmendat korda maitsma laste ja noorte muusikafestivali „Muusikamoos” kontserte ja õpitubasid. Kuigi Eestis korraldatakse lastele/noortele küll erialapäevi, siis sellist kogu linna ja maakonda haaravat ning lapsekeskset muusikafestivali mujal paraku pole.

Moosipada sisaldab traditsiooniliselt palju erinevaid komponente. Sel aastal vaaritatakse moosi esmakordselt ka väljaspool maakonda. Päev enne festivali toimub Tallinna Metodisti kirikus kell 13 kontsert „10 noort solistipilku muusikaklassikale“, kus Pärnu Linnaorkesteri ees soleerivad Tallinna Muusikakeskkooli õpilased, dirigeerib Jüri Alperten.

Festivali avalöögi annavad pühapäeval, 22. märtsil kell 17 Pärnu kontserdimajas needsamad muusikakeskkooli noored koos kodulinna sümfooniaorkestri ja maestro Alperteniga. Kavas on hõrgumast hõrgumad palad Saint-Saënsilt, Boccherinilt, Schumannilt Mozartilt, Mendelssohnilt jt. Noorte muusikute rivis on ka Pärnu Muusikakooli kasvandik viiuldaja Egert Leinsaar.

Järgmisel päeval kell 11, 13 ja 15 kuuleb Pärnu raekojas ainult naturaalseid helisid. Puu- ja vaskpuhkpillidest võluvad helid välja ja räägivad Pärnu Muusikakooli õpetajad ja linnaorkestri muusikud.

Teisipäeval kell 12 ootavad korraldajad kontserdimajja aga saalitäit multimeediahuvilisi muusikasõpru, kellele avatakse muusika võlumaailm Eesti nukufilmide (“Mirjami värvid”, “Porgand suvitab”, „Kevadine Kärbes“ jt) ning Tiit Kikase poolt seatud helide kaudu. Liikuva pildi ja muusika seovad tervikuks teater Endla näitlejad Triin Lepik ja Priit Loog.

Kolmapäevast reedeni kõlab Pärnu raekoja saalis noorte omalooming, mida esitavad Pärnu linnaorkestri viiuldaja Anu Mänd ja pianist Jorma Toots, kontserti juhib Andrus Kallastu. Peale kontserte on võimalus kõigil, kel väiksemgi heliloomingu pisik sees või huvi loomeprotsessi lähemalt uurida, saada leopoldiköögis (õpitoas) näpunäiteid professionaalsetelt muusikutelt Andrus ja Kai Kallastult ning Leonora Palult.

Traditsiooniliselt on ka tänavuse Muusikamoosi koostises paras annus koorimuusikat. Narva Koorikooli ja Pärnu Kunstide Maja Poistekoori mehist ülesastumist kaunistab veebruari lõpus Pärnu linna ja maakonna vokaalansamblite konkursil „Ümin“ end grand prix’le laulnud Toomas Volli neidude ansambel. Poistekoore juhendavad Mihhail Gorjušin, Marika Pärk ja Evelin Mei.

Nädalapikkuse festivali lõpetab Piret Ripsi ja Leelo Tungla muusikali “Kiviaja Kalle” esiettekanne Pärnu Kunstide Maja noorte solistide, muusikute ja näitlejate esituses. Muusikali lavastavad Rein Laos ja Mart Tõnismäe, muusikajuht on Anne Uusna ning liikumisjuhid Kersti Adamson ja Janne Ristimets.

Peale muusikali on aga kõik oodatud festivali lõpujämmile teatrikohvikus, kus moositeo võtab kokku kodulinna noorte muusikute folk-jazzpunt „Nuumen“ ja kuvatakse festivali filmikojas kinobussi meeskonna eestvedamisel valminud muusikavideosid.

See entusiastlik ja positiivseid emotsioone pakkuv festival saab teoks tänud Pärnu Linnavalitsuse, Kultuuriministeeriumi, Eesti Rahvuskultuuri Fondi, Eesti Kultuurkapitali ja Hasartmängumaksu Nõukogu toetusele.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht