Kadri Kaerma ja külalised Vabaduse galeriis

Juta Kivimäe

Neljapäeval 02.09. kell 17.00 avatakse EKL Vabaduse galeriis (Vabaduse väljak 6) näitus “KADRI KAERMA JA KÜLALISED. VIBALIK 25”. See on NÄITUS LASTELE JA LAPSEMEELSETELE. Kadri Kaerma kutsub külalised oma 50. juubelile.

Näitus on avatud kuni 15.09. 2010.

Rõõmsal suvisel kunstipeol kohtuvad paljud kunstiliigid: keraamika, nahakunst, tekstiil, klaas, skulptuur, mööblikunst, maalikunst, valguskunst, floristika, luule, muusika ja sõnakunst. On esindatud kõik eesti kunstnike generatsioonid. Inimlik, emotsionaalne, väga rahvuslik ja täiesti rahvusvaheliselt mõistetav VIBALIK on Kadri Kaerma loomingus püsinud juba veerandsajandi. Ta on teinud kaasa kõik meeleolumuutused ja arengud viimase veerandsajandi eesti keraamikakunstis ja esineb näitusel kümnete glasuurialuse angoobmaaliga ainueksemplaridena. Näitusel selgub Kadri Kaerma sõprade abiga VIBALIKU tõeline olemus. VIBALIKU kontseptualiseerivad klassik Leo Rohlin, Marget Tahvel, Mati Karmin, Anu Hint, Lylian Meister, Katariina Meister, Piret Ellamaa, Kristel Kaerma, Ave Nahkur, Liisu, Triinu ja Kaarel.

Eriti olulised on näituse avamisel tunnid 17.00.-19.00. Sel ajavehemikul rõõmustab Kadri Kaerma sõpru mõnusa džässiga Karl Madis, kõlab Hardi Volmeri loits ning ühiselt illustreeritakse Karl-Martin Sinijärve luulet.

Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital, Raimo Kägu, Nordic Hotel Forum, Tallinna Kunstkeraamika Tehas, Heiti Hääl.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht