Kihnu filmid nädalavahetusel Kinomajas

Erik Norkroos

Tallinna Kinomaja ja stuudio Rühm Pluss Null kutsuvad vaatama Meelis Muhu dokumentaalfilme “Kihnu kosjad” ja "Kihnu pulm" reedel, 11. septembril kell 19.00 ning laupäeval, 12. septembril ja pühapäeval, 13. septembril kell 17.00.

Meelis Muhu filmis Kihnus pärast 13-aastast vaheaega pulmi, mille maagilised rituaalid osutuvad saladuslikumaks, kui esmapilgul oodata oskaks.

Katsetusi kihnu pulmade filmilindile püüdmiseks on teinud mitmed uurijad ning kineastid, ent kõnealused dokumentaalfilmid on esimesed, kus kogu pulmakombestik ja rituaalid on dokumentaalfilmi kujul lindile salvestatud täismahus. Kaks ja pool tundi kestev kaheosaline film on meeleolukas jäädvustus kihnu kultuuri tähtsaimast rituaalist – paariminekust. See algab tavaliselt talvel toimuva kosjaskäiguga ning lõpeb pea kogu saart haarava südasuvise mitmepäevase pulmaga.

„KIHNU KOSJAD“ (Pikkus 58 min): Läänemere idakaldal asub üks väikene Kihnu saar. Meelis ja Raili on selle saare armastajapaar. Nad otsustavad abielluda kõiki esivanemate traditsioone, kombeid ja tavasid järgivalt ja korraldada sellele vääriline pulmapidu. Enne pidu on aga  vaja veel kosjas käia, noorikumaja pidada, veimed valmistada, säärepaelad punuda ja rahvas kombe kohaselt pulma kutsuda. Kõiki neid tegemisi saadab laul, tants ja värvikas kihnu nali.

„KIHNU PULM“ (Pikkus 97 min): Väikese saare suure pulmapeo ettevalmistustööd on lõppemas ja algab kolm ööpäeva kestev tõeline Kihnu pulmapidu. Suur suvi, kihnu naised, punased rätikud, tants ja laul. Üllatusi jagub nii noorpaarile, kui 300 pulmakülalisele. Pidu, mida oodati 13 aastat.

Filmide režissööriks on rahvusvaheliselt edukate dokumentaalfilmide “Aljoša” ning “Meeleavaldaja” autor Meelis Muhu. Operaatoriteks Erik Norkroos, Arvo Vilu ja Kullar Viimne. Filmide produtsent on Erik Norkroos. Filmid tootis stuudio Rühm Pluss Null koostöös SA Kihnu Kultuuriruum. Filmi valmimist toetasid Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeeriumi Kihnu programm, Hasartmängumaksu Nõukogu ning Eesti Rahvusringhääling.

Filme on võimalik näha Tallinna Kinomajas sel reedel, algusega kl 19.00 ning sel laupäeval ning pühapäeval algusega kl.17.00. Filmiprogramm kestab 2 tundi ja 40 minutit ning pileti hind on kõigile  külastajatele 50 krooni. Pileteid saab osta Piletilevi kassadest või tund enne seansi algust Kinomaja valvelauast.

Lisainfo Kinomajast!

KIHNU KOSJAD
Dokumentaalfilm

Läänemere idakaldal asub üks väikene Kihnu saar. Meelis ja Raili on selle saare armastajapaar. Nad otsustavad abielluda kõiki esivanemate traditsioone, kombeid ja tavasid järgivalt ja korraldada sellele vääriline pulmapidu. Enne pidu on aga  vaja veel kosjas käia, noorikumaja pidada, veimed valmistada, säärepaelad punuda ja rahvas kombe kohaselt pulma kutsuda. Kõiki neid tegemisi saadab laul, tants ja värvikas kihnu nali.

Pikkus: 58′

Režii: Meelis Muhu
Kaamera: Erik Norkroos, Arvo Vilu
Heli: Meelis Salujärv, Mart Otsa
Produtsent: Erik Norkroos
Tootja: Rühm Pluss Null 2009

KIHNU PULM
Dokumentaalfilm

Väikese saare suure pulmapeo ettevalmistustööd on lõppemas ja algab kolm ööpäeva kestev tõeline Kihnu pulmapidu. Suur suvi, kihnu naised, punased rätikud, tants ja laul. Üllatusi jagub nii noorpaarile kui 300 pulmakülalisele. Pidu, mida oodati 13 aastat.

Pikkus: 97′

Režii: Meelis Muhu
Kaamera: Erik Norkroos, Arvo Vilu, Kullar Viimne
Heli: Mart Otsa, Olger Bernadt, Kristian Miilen, Meelis Salujärv
Produtsent: Erik Norkroos
Tootja: Rühm Pluss Null 2009

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht